Kaip išugdomas pozityvumas? Kelios idėjos tavo kasdienybei

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Tu ne čia pataikei, jeigu ieškai pigių narkotikų nuotaikai pakelti, nes džiaugsmas, šypsena, pozityvumas gali būti išugdomi.

Daugelis galvoja, jog laimingi žmonės yra tiesiog gimę tokiais būti – jie klysta. Visi, kas šypsosi, randa kad ir mažiausią laimę didžiausioje bėdoje, yra lygiai tokie patys, kaip ir mes visi, tik jie nepasiduoda.

Nepasiduoda, kuomet nelaimės kvėpuoja jiems į kaklą, kuomet rūpesčiai ir rutina tampa nebepakenčiama, jie tiesiog nepasiduoda.

“Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu.”

– Johanas Volfgangas Gėtė

Pakilti iš lovos daug sunkiau, linksmintis su draugais tampa nebeįmanoma, būti dėkingam nebesinori, kuomet žvelgi į pasaulį negatyviai.

Darosi vis sunkiau? – turbūt visi žinome ką tai reiškia, bet aš žinau, kaip visa tai pakeisti.

Dieną darbai, vakare linksmybės.

Kiekvieną kartą, kai būnu ne toks produktyvus, koks turėčiau būti, negatyvių minčių ir miglotos ateities debesys užplaukia virš mano minčių. Kai atlieku tik mažą procentą to, ką esu suplanavęs – neatlieku nieko. Nesunku įsivaizduoti, jog šis jausmas nėra vienas iš maloniausių.

Kita vertus, jeigu atlieki 120% užsibrėžto dienos tikslo, džiaugsmas, energija ir tas nuostabus pojūtis, kuomet jautiesi esąs svarbus, užklumpa kūną apleidus jėgoms ir stebuklingai užburia vakarą, kuris tuojau pat nusispalvina ir suteikia prasmę rytdienai.

Kad ir kaip sunku bebūtų, kiekvieną dieną nestovėk vietoje, būk produktyvus ir už tai vakare padėkosi pats sau.

Išpildyk savo žodžius.

“Neklaidžiok lauke, tiesa gyvena žmogaus viduje. “

– Carl Gustav Jung

Rezultatai tave nustebins, kuomet pildysi savo išsakytus žodžius pačiam sau. Toks žmogus visada yra laimingesnis dėl vienos paprastos priežasties – nes jis yra sąžiningas.

Žinoma, jeigu užsibrėši 20 darbų vienai dienai, tai gali ir toliau sėdėti ant sofos ir galvoti, ką dar turi nuveikti ir viskas, ką tu jausi vakare, bus tik nusivylimas. Būk realistas, daryk tai, ką užsibrėžei protingai.

Bent vienas per dieną.

Tavo profesija nėra svarbi šiuo atveju, dabar yra svarbiausia kiekvieną dieną daryti tai, kas tau atrodo svarbu ir naudinga. Pateikiu tau nedidelį sąrašiuką veiklos, kurią gali užsiimti ir pajausti, jog tikrai darai kažką naudingo.

Atlik bent „vieną per dieną“ ir suprasi, ką noriu pasakyti.

„Vienas per dieną“:

  • Tobulink savo protą ir mintis.
  • Rašyk blogą, dienoraštį, knygą, išsiliek ant popieriaus lapo.
  • Įvesk permainų į savo gyvenimą.
  • Skaityk knygas.
  • Kurk video.
  • Padėk žmogui, kuriam reikia tavo pagalbos.

Svarbūs dalykai turi reikšmę, nes jie priverčia tapti laimingais.

Pažaisk gyvenimą.

Visi žino, koks gyvenimas tampa sunkus, kuomet susiduri su stresu ir problemomis, bet žiūrėjimas į kasdienybę rimtai tik ją pasunkina. Štai kodėl žaidimas yra geriausia gyvenimo forma.

…Prisiminsi, jog gali tiesiog juoktis pats iš savęs, šypsotis ir kartais būti tiesiog kvailas. Pabandyk įsivaizduoti gyvenimą kaip vaikas smėlio dėžėje.

Nuoširdumas sau.

Yra daug šlykščių žmonių, kurie bet kokia kaina bando tave nusitempti į lygi, kuriame yra jie patys. Jie smukdys tave ir stengsis pakeisti tavo būdo bruožus, jog tavo gyvenimą užvaldytų negatyvumas. Neleisk jiems to padaryti.

Nuoširdumas pačiam sau sugrąžina į realybę ir parodo, koks iš tikrųjų esi. Tu esi vienintelis, kuris gali išgirsti savo mintis ir vienintelis, kuris turėsi su jomis gyventi.

Taigi, mylėk save tokį, koks esi. Pasirink tinkamą draugų kompaniją ir niekada neleisk, jog kas nors tave menkintų.

Pakartok.

Besikartojanti rutina gali pražudyti, ypač kuomet ji trunka per ilgai. Galbūt pats laikas išbandyti kažką naujo, šviežio, kas pralaužtu rutiną ir nuneštu nuotykių link?

Vietoje ėjimo į darbą pasirink dviratį, darbą namuose pakeisk darbu parke ar kavinėje, kur yra belaidis internetas, yra daug būdų pakeisti aplinką – pasinaudok jais!

Sunaikink rėmus savo gyvenime, ištrink rutiną ir pamatysi, viskas pasikeis į gerąją pusę – aš tikiu tavimi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *