Nepavykęs interviu su NePo.lt autoriumi apie tinklaraščių kūrimą ir rašymą

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Tai buvo mano vienas pirmų bandymų paimti interviu.
Jis nelabai pavyko. Bet gana įdomus!

Danielius.

Tada klausimai tau:

 1. Kada pradėjai kurti tinklaraščius? Ir koks buvo tavo pirmasis?
 2. {Jei nesikartoja} O kokį tinklaraštį kuri dabar? Ką jame kuri, rašai, pasakoji?
 3. O kodėl išvis tai darai? Ką iš to, asmeniškai, gauni?
 4. Tiesus klausimas: Kiek (daugmaž) uždirbi iš savo tinklaraščio per mėnesį, metus? Ir ar planuoji uždirbti daugiau?
 5. Ar stengiesi kažkaip reklamuoti savo darbą ir didinti auditoriją? Jei taip, kaip tai darai?
 6. Kokį vieną dalyką norėtum patarti savo kolegoms tinklaraštininkams?
 7. Bei kokį vieną patarimą duotum žmonėms, kurie norėtų kurti tinklaraštį, tačiau bijo ar nežino, nuo ko pradėti?
 8. Ir galiausiai… Tai kokių planų turi tinklaraščiui? Galbūt greitu metu ką pristatysi?

Atsakyk paprastai. Nuoširdžiai. Kaip draugui. c:

NePo.lt

No offence žmogau, bet klausimai labai silpni. Tokiems klausimams tau reikia susirasti kitą žmogų.

 1. Kurti, tai programuoti ar rašyti? NePo.lt pradėjau rašyti 2005-tais metais. Esu rašęs ir kitų, bet juos pradėjau vėliau ir jie numirė.
 2. Pagrinde galima išskirti šias temas: knygų ir animacijos kritika bei mano asmeninė nuomonė ir patirtis įvairiose srityse.
 3. Man patinka rašyti. Jeigu nebūtų išrastas internetas, rašyčiau ranka arba nusipirkčiau spausdinimo mašinėlę.
 4. Mano puslapyje nėra jokių reklamų, jų niekada nebuvo. Nesu skelbęs reklaminių straipsnių. Taigi, nesu gavęs jokių tiesioginių pajamų iš tinklaraščio.
 5. Ne.
 6. Aš niekada nelaikiau savęs tinklaraštininku. Aš žmogus, kuris pradėjo rašyti ir taip jau sutapo, jog pradėjau maždaug tuo metu, kai atsirado pirmoji tinklaraštininkų banga. Todėl negaliu duoti jokių patarimų.
 7. Užsiregistruoti į wordpress.com ir pradėti rašyti.
 8. Neturiu jokių planų.

Danielius.

Turi pasiūlymų?

NePo.lt

Pirma buvo nuoširdūs atsakymai. Dabar nenuoširdūs:

 1. Pradėjau rašyti 2005 metais ir vis dar rašau NePo.lt Įdomu tai, kad pradėjau prieš pat pirmą blogerių bangą Lietuvoje ir vis dar rašau. Esu vienas iš ilgiausiai rašančių blogerių Lietuvoje. Kadangi niekas neturi pilno sąrašo, tai sakau, jog esu trečias ilgiausiai rašantis lietuvis.
 2. Šitą klausimą būtų galima pataisyti: kodėl pradėjai rašyti? Tai šiek tiek kertasi su trečiu klausimu. Kai pradėjau rašyti, norėjau išspręsti dvi asmenines problemas. Pirma – man patikdavo skaityti, tačiau kaip išsirinkti gerą knygą? Pagal viršelį? Taigi pradėjau rašyti knygų kritikas, kurių tikslas buvo ne vertinti menines priemones, kurias panaudojo rašytojas, bet atsakyti į paprasta klausimą: ar knyga verta kainos, kurią matome knygyne? Dabar yra daugybė tinklaraščių, kurie būtent dedikuoti knygų kritikai, jie vertina tas knygas pagal įvairius kriterijus, tačiau nesu radęs jokio kito tinklaraščio, kurio autorius skaitytų tas pačias knygas kaip aš. Antra problema – yra daugybė įdomių renginių, tačiau jeigu negalėjai dalyvauti ar jie vyksta ne tavo mieste, kaip gauti maksimalią naudą? Norėjau aprašyti tiek įspūdžius, tiek naudingus patarimus, kuriuos išgirdau konferencijose. Atėjus blogerių bangai, daugybė žmonių darė tą patį, tačiau jai praėjus vėl nebėra kas dalintųsi įspūdžiais po renginio. Šiais metais pridėjau naują kategoriją – animaciją. Mane žavi gera, kokybiška, įdomi animacija. Lietuvoje turbūt daug kam pasirodytų keista, jog toks senas diedas kaip aš mėgsta “vaikiškus” multikus. Galiausiai dar lieka mano nuomonė įvairiais klausimais. Rašau apie tai, kas užeina ant liežuvio ir aktualu man tuo metu.
 3. Man patinka rašyti. Negaliu pasakyti, kada pradėjau rašyti, greičiausiai tuomet, kai išmokau. Vaikystėje rašydavau pasakas ir skaitydavau mamai. Aišku, tai buvo labai kvailos istorijos, bet didelis džiaugsmas kaip vaikui. Labai ilgą laiką, kol neturėjau interneto, rašiau ranka. Mano raštas yra labai baisus. Buvo. Dabar iš vis nesugebu rašyti ranka.
 4. Niekada neuždirbau tiesioginių pajamų iš tinklaraščio ir neplanuoju uždirbti ateityje. Tačiau gavau labai daug netiesioginės naudos. Visų pirma yra žmonės, kurie skaitė tinklaraštį, o vėliau juos sutikau gyvai. Pakvietimai į įvairius renginius ir daiktai – pvz., kelis šimtus litų (senais laikais) kainuojančios kompiuterinės pelės. Darbo pasiūlymai.
 5. Aš nereklamuoju savo tinklaraščio, nes nežiūri į jį, kaip į verslą. Tai yra mano namai ar mano kontrolės centras. Aš esu paleidęs daugybę projektų, vieni jų pavyko, kiti žlugo. Žlugus projektui aš žinau, kad visuomet galėsiu grįžti į savo namus. Niekas nenori, kad jo namai būtų pilni paparacių. Vienas sėkmingiausių būtų žaidimas geografija. Naujausias – mano naujienlaiškis. Aš neturiu jokių planų tinklaraščiui, tačiau tikrai leisiu ne vieną projektą, atsispirdamas iš savo kontrolės centro ir galbūt naudosiu *.nepo.lt subdomainą.
 6. Aš niekada nelaikiau savęs tinklaraštininku, todėl visuomet vengdavau virtualaus ar realaus pasaulio susibėgimų, susigrupavimų ir panašių dalykų. Man tokie dalykai nerūpi. Todėl nežinau, apie ką tas patarimas turėtų būti. Ar “valgyk daug daržovių” geras patarimas?
 7. Jeigu nori gero patarimo, turi klausti žmogaus, kuris tą patį nesenai patyrė. Aš nežinau. Ar vestuvių planavimo patarimų klausi savo senelių?

Pasitark su redaktorėmis ir žiūrėk, kas gaunasi. Kaip žmogus, kuris rengia intervių naujienlaiškiams, galiu duoti tau patarimą: užduok 3-4 klausimus ir po to pabandyk atsispirti nuo atsakymų t.y. užduoti papildomus klausimus pagal tai, ką žmogus atsakė. Jeigu pasiseks, turėsi įdomų interviu.

Didžiausia problema su tavo klausimais, kad aš nelaikau savęs tinklaraštininku, o tavo visi klausimai yra tik apie tai. Aš esu rašytojas, komiksų kūrėjas, žurnalistas, kryžiažodžių kūrėjas, programinės įrangos projektuotojas, buvęs programeris.

NePo.lt pamokos man padėjo imti geresnius interviu.
Ačiū jam LABAI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *