Trumpa versija: Kaip motyvuoti save?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Trūksta motyvacijos? Šis straipsnis būtent apie tai, kaip ją susigrąžinti, pripildyti save entuziazmu ir noru kažką veikti. 

Motyvuok save, pajausk naujų pojūčių ir perženk savo namų zoną.

Atraskite tikslus. 

Tai labiausiai stimuliuojanti veikla, kuri turėtų prikelti jūsų motyvaciją. Skirkite kelias valandas tam: prisiminkite, ko norėjote ankščiau, kokios buvo jūsų svajonės ir darbai, kurie liko neįgyvendinti. Susidarykite veiksmų planą ir pirmyn prie darbo.

Susikoncentruokite ties pagrindu.

Tarkime svajojote apie Ferrari, tačiau ar jis jums reikalingas? Galbūt jums tereikia naujo automobilio, o ne prabangaus ir neįkandamo, kuris kainuos pusę jūsų neįgyvendintų svajonių.

Matykite savo svajonę. 

Prisikarpykite nuotraukų, iškarpų iš laikraščio, pasiimkite visus daiktus, kurie jums primeną jūsų užsibrėžtą tikslą ir prisistatykite jų pilnus namus. Pasikabinkite ant sienos nuotraukas, išdėliokite daiktus ir prisilipdykite prie šaldytuvo iškarpas. Tikslas turi būti matomas kasdien ir keliolika kartų tam, kad jo nepamirštumėte, siektumėte kiekvieną dieną. Tikslo vizualizacija taps savotiška motyvacija.

Pradėkite nuo mažų tikslų. 

Jeigu susidarysite kasdien po naujų tikslų sąrašą, didžiausia tikimybė, jog liksite sėdėti ir nieko neveikti. Mūsų patarimas būtų kiekvieną dieną pasiimti kažkokį tikslą, kurį atlikti užtruktų kelias valandas. Taip įgyvendinsite daug daugiau, negu galvojate.

Dienotvarkė. 

Jeigu turite galimybę, susidarykite dienotvarkę – visos savaitės. Tai lyg atsispaudimai armijoje, pirma diena bus labai sunki, tačiau po kiek laiko jūs nebegalėsite kitaip gyventi. Taip darykite ir su tikslais: didelio tikslo įvykdyti per dieną nepavyks ir rezultatas bus matomas ne iš karto, todėl suskaidykite jį į daug dalių ir kasdien jas vykdykite.

Ne tik galvokite, jog esate geriausias, bet tą įrodykite. 

Jūsų nuomonė vaidina didžiausią vaidmenį motyvacijoje. Jeigu nieko neatliksite, tai motyvacija po kiek laiko išnyks, todėl būtina įrodyti pačiam sau, jog sugebate būti geriausias.

Apdovanokite save.

Po kiekvieno atlikto tikslo pasilepinkite ir nusipirkite tai, ką mėgstate. Tai bus paskata tęsti savo darbus.

Parkritus būtina stotis ir eiti toliau. 

Nesvarbu, nors ir užduotis buvo maža, jeigu jūs susimovėte, pailsėkite, palaukite, tačiau visada pabaikite savo užduotį. Jeigu jūs sugebėsite ją atlikti, tai reikš, jog judate į priekį.

Darykite tai, kas patinka.

Nesvarbu, ką darote, svarbiausia, jog tai jums patiktu. Nežiūrėkite į gyvenimą per rimtai, juokitės iš savo klaidų ir dėkokite už tai, ką turite, tuomet viskas pasisuks į gerąją pusę.

“Tiesa, paprastai žmogų lengviau įtikinti tuo, kad jis negali kažko padaryti, negu tuo, kad jis gali tai padaryti.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *