Kaip mokytis iš savo klaidų? Klysti būtina!

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Gyvenimas yra žaidimas, kuris mus auklėja kiekvieną dieną. Visi yra patyrę pergalių bei pralaimėjimų ir už jų slypi neįkainojama informacija.

Daugelis nusivylę savimi, tiesiog nusispjauna į viską ir toliau teka pasroviui, bet žmogus, norintis tobulėti ir gyventi sėkmingą gyvenimą, po kiekvienos klaidos imasi analizavimo ir pasimoko iš jos.

Laimingi tampame tada, kai nustojame klysti, nustojame klysti tada, kai sukaupiame daug gyvenimo patirties, o gyvenimo patirtį kaupiame klysdami.

– Robin Sharma, “Vienuolis kuris pardavė Ferarri” autorius

Kas yra svarbu?

Kilnus atsiprašymas.

Jeigu padarei klaidą, kuri įžeidė ar kitaip privertė žmogų jaustis prastai, nepasididžiuok, atsiprašyk ir tai padaryk kilniai, su pagarba. Svarbu suprasti pasistengti, jog ši klaida daugiau nebe pasikartotų. Nuoširdus atsiprašymas gali privesti prie gerų santykių, grįstų pasitikėjimu.

Jeigu neatsiprašysi, prarasi neišnaudotą galimybę.

Prarasta draugystė atima labai daug. Tas žmogus, kurį praradai galėjo būti neatrasta galimybė į meilę, karjerą ar naują gyvenimo būdą.

Būtinai atsiprašyk esant galimybei gyvai, nesiųsk sms, elektroninių laiškų ar žinutės per Skype. Tai atrodo nerimta ir netikra. Labai svarbu tesėti savo pažadus ir nebekartoti klaidų, netapk tuo žmogumi, kuris kiekvieną dieną atsiprašinėja dėl neįvykdytų pažadų.

Perfekcionizmas.

Jeigu gyvensi bijodamas padaryti net mažiausią klaidą, visą tą laiką stovėsi vietoje. Klaidos nežaloja, jos spartina žmogaus augimo procesą. Kuo daugiau atsakomybės prisiimsi, tuo daugiau darysi klaidų, kurios tave augins. 

Jeigu pastoviai bijosi klysti, tai taps psichologiniu barjeru, kuris ateityje neleis prisiimti atsakomybės.

Pasiteisinimai ne tau.

Deja, tai mūsų prigimtinis instinktas, bandyti pateisinti savo veiksmus. Kuomet padarai klaidą, pradinė reakciją yra apkaltinti kažką kitą.

Svarbu: “Kodėl?”

Priežastis, kodėl įvyko klaida, turėtų būti pirma pakopa. 

Tai gali būti net labai paprastos smulkmenos, kurios sukelia grandininę reakciją ir įtakoją daryti tai, ko net nenori.

Kartais emocijos užvaldo ir tuomet jau labai sunku nesuklysti. Todėl labai svarbu visose situacijos, kuomet jautiesi, jog galite padaryti labai didelę klaidą nusiraminti, giliai kvėpuoti ir įsijungti kritinį mąstymą.

Užteks kartoti.

Jeigu kartoji savo klaidas, tai reiškia, kad netobulėji ir nedarai jokių išvadų.

Dažnai klaidos kartojamos dėl blogų įpročių, norint to išvengti, reikėtų juos keisti.

Klaidos, tai galimybės tobulėti. Tavo daromos klaidos yra spyris, kuris veda link asmeninio augimo ir savęs pažinimo. Labai svarbu žiūrėti į klaidas kaip į svarbius žingsnius, kurie nuves iki sėkmingo gyvenimo.

Nesustok!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *