Eligijus Masiulis: tik drąsa padės pasiekti tai, ko trokšti

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Šį interviu ėmiau dar prieš Eligijaus ir kyšių vyno dėžėje skandalą. Tada, visam prasidėjus, nusprendžiau pokalbio neskelbti. Tačiau dabar tikiu, kad žalos Eligijui nepadarysiu. 😉

Sveiki, sveiki. Ar jūs domitės politika? Nes mes, paršeliai, politiški (ir ne tik Džordžo Orvelo kūrinyje). Taigi!

Kad ir koks būtų jūsų atsakymas į mano anksčiau užduotą klausimą, tikėtina, jog pristatinėti šio pokalbio pašnekovo man nereiks.

Lietuvoje pučiant liberalizmo vėjams, sumaniau pakalbinti Seimo narį ir Liberalų sąjūdžio partijos pirmininką Eligijų Masiulį!

Mano mylimas pašnekovas Jums papasakos, kas jam padėjo pasiekti aukščiausius postus, dalins patarimus apie tai, kas padeda (ir trukdo) siekti užsibrėžtų tikslų ir… atskleis, kokį asmeninį iššūkį jis yra užsibrėžęs šiandien!

Sveiki! Kaip Jūs pats save pristatytumėte: penkiais ar mažiau sakinių – kas Jūs?

Esu Eligijus, klaipėdietis, šiuo metu gyvenantis Vilniuje. Turiu šeimą, su žmona Ieva auginame dvynius – dukrą ir sūnų. Mano pagrindinė veikla susijusi su politika, esu Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Papasakokite, kaip pasirinkote politiko kelią? Kas Jums padėjo sėkmingai siekti karjeros?

Politika yra mano pašaukimas. Manau, kad savo dabartiniame darbe geriausiai realizuoju save, kuriu naudą savo šaliai ir jos žmonėms.

Liberalus pasirinkau dar studijuodamas Klaipėdos universitete, kai tapau Liberalaus jaunimo organizacijos nariu. Liberalai pirmiausia išpopuliarėjo Klaipėdoje dėl tuometinio mero Eugenijaus Gentvilo sėkmingos veiklos. Būtent Eugenijui turėčiau būti dėkingas, kad jis mane pastūmėjo į didžiąją politiką, kai 2000 m. būdamas 25 metų tapau jauniausiu Seimo nariu.

Tapti politiku man labiausiai padėjo aktyvi pilietinė ir visuomeninė veikla.

Studijuodamas universitete dalyvavau studentų organizacijos veikloje, mane domino viskas, kas vyko Klaipėdoje ir Lietuvoje, dalyvaudavau svarbiausiuose miesto renginiuose. Aktyvumas politikui yra labai svarbus.

Kita svarbi savybė, kuri man nuo pat pradžių padėjo politikoje yra komunikabilumas. Man labai patinka bendrauti su žmonėmis, malonu padėti jiems, nesibaiminu kalbėti auditorijai.

Niekada nesikračiau įvairių iniciatyvų ar lyderystės. Ši savybė padeda ir dabar vadovauti 8 tūkst. bendraminčių politinei organizacijai.

O kaip atrasti tą savo pašaukimą? Kaip susikurti sėkmingą karjerą?

Baigęs mokyklą iš pradžių svarsčiau galimybę studijuoti aktorystę, galvojau ir apie Policijos akademiją. Pažiūrėkite, kiek dabar žmonių yra baigę vieną specialybę, o dirba visai kitokius darbus. Žinoma, geriau turėti aiškų savo tikslą ir pradėti siekti jo jau būnant gimnazistu.

Tačiau gyvenimo negali suplanuoti.

Ir nieko čia blogo, kad jaunas žmogus dažniau keičia darbus, važiuoja mokytis ar padirbėti į užsienį, nes jis taip ieško savo kelio, pamato, kaip gyvena kiti.

Visame pasaulyje tik vienetai tampa stambių kompanijų vadovais, aktyviais visuomenės veikėjais ar labai sėkmingais verslininkais. Juk ne visi, kas žaidžia krepšinį, bus saboniais ar marčiulioniais. Manau, gyvenime svarbu ne užimamos pareigos ar darbovietės pavadinimas, o ar žmogus, gyvendamas taip, kaip jis gyvena, yra laimingas.

Ar savo darbe dažnai susiduriate su kliūtimis?

Gyvenimo kelias niekam nėra lengvas. Kaip ir kiekviename darbe, politikoje taip pat yra sunkių akimirkų. Labai retai būna, kad vieną ar kitą idėją ar sprendimą palaiko visi. Todėl dirbant Seime ar Vyriausybėje reikia mokėti rasti kompromisus, ieškoti išeičių iš pačių sunkiausių situacijų.

Kas nulemia karjeros sėkmę?

Manau, kad dauguma dalykų priklauso nuo paties žmogaus, jo iniciatyvos kažką daryti, tačiau palankiai susiklosčiusios aplinkybės taip pat gali padėti.

Norint daugiau pasiekti, reikia drąsos – negali būti kuklus ir sėdėti kamputyje. Jūs galite turėti pačių geriausių idėjų ir minčių, tačiau jei jomis nepasidalinsite ar nepradėsite jų įgyvendinti, jokio rezultato nebus.

Tinginystė, abejingumas viskam, kas vyksta aplinkui, yra didžiausios kliūtys, neleidžiančios pasiekti to, ko nori. Kaip su tuo kovoti? Nesėdėti ant sofos ir nebambėti, o imti ir pradėti kažką daryti.

Bet juk tos motyvacijos kartais taip pritrūksta… Kas motyvuoja Jus?

Mane geriausiai motyvuoja padaryti darbai, teigiama žmonių reakcija, išsakytas palaikymas kur nors mieste, gamykloje ar parduotuvėje. Teigiamos emocijos bendraujant su žmonėmis man teikia didžiausią malonumą ir motyvuoja eiti į priekį.

O ar dažnai sau keliate iššūkius? Koks dabartinis Jūsų iššūkis?

Dažnai, nes turėdamas iššūkį, turi kažkokį tikslą, kurio sieki gyvenime.

Šių metų pavasario pradžioje aš išsikėliau sau tikslą paspausti ranką ir pabendrauti su milijonu Lietuvos žmonių. Tai yra labai didelis iššūkis. Įdomu, kiek laiko užtruks man pasiekti tikslą.

Ačiū!!!

Smagu, kai atrandi pašaukimą. Smagu ir kai turi jauniausio Seimo nario titulą! Bet, kaip Eligijus ir moko, svarbu ieškoti ir nebijoti bandyti. Drąsos, darbštumo, veiklumo ir kantrybės linkiu ir sau, ir jums, juk nežinia.. galbūt tokiu keliu ir ateis tai, ko trokštam?

O Eligijui linkiu sėkmingai įvykdyti iššūkį! Galbūt ir mano kanopą paspaus? Kriu kriu.

Paršelis Antanas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *