Efektyvus darbas komandoje. Kaip jį sukurti?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Daugeliui atrodo, jog komandai suburti reikia tik žmonių, kurie norėtų ir galėtų dirbti. Tačiau to neužtenka – svarbu tikslingai pasirinkti komandos narius, mokančius bendrauti tarpusavyje.

Taip pat svarbios yra pozicijos, kurias užims tie žmonės, reikėtų turėti idėjų generatorių, vadovą, žmones atsakingus už finansus, viešuosius ryšius, reklamą.

Komanda, kuri klausosi.

Komandoje visuomet aktyviai klausykitės, kuomet nariai turi ką pasakyti. Mąstykite apie tai, kas yra kalbama, pasistenkite nepertraukti ir savo mintyse darykitės kitų žmonių minčių santrauką.

Jeigu pastebite, jog komanda yra aktyvi ir drąsiai reiškia savo idėjas, neatsilikite ir jūs, nebijokite pateikti kad ir nerealiausią idėją.

Savo minčių išsakymas sukurs pasitikėjimo atmosferą ir visi jaus, jog jūs esate bendruomenės dalis.

Paskirkite vaidmenis.

Kuomet jau esate pabendravę su kolegomis būtinai išanalizuokite jų stiprybes ir silpnybes. Kiekvienas komandos narys yra kažkuo pranašesnis už kitus ir turi gebėjimą, kurio neturi kiti.

Labai svarbu tai atrasti ir nukreipti žmogų ten, kur jis galėtų jaustis reikalingas ir galintis padėti.

Sukurkite kalendorių.

Tai gali būti balta lenta per visą sieną ar paprastas baltas popieriaus lapas, kuris bus padalintas kiekvienam.

Norint, kad komanda dirbtu efektyviai, reikėtų nustatyti darbų “deadline’us” ir juos užrašyti visiems matomoje vietoje.

Kiekvienam žmogui išaiškinkite konkrečiai, ką jis turi daryti ir koks yra jo tikslas šiam laikotarpiui.

Apibrėžkite tikslus.

Prieš kiekvieno susitikimo pradžią paskirkite bent 10 minučių, jog galėtumėte aptarti klausimus, kurie turi būti išspręsti susitikimo metu. Šis užsiėmimas padės išvengti nesusipratimų darbo metu. Paaiškinkite kiekvienam komandos nariui, ko iš jo yra tikimasi šio susitikimo metu.

Skaldyk ir valdyk.

Jeigu subūrėte labai didelę komandą projektui ir negalite jos suvaldyti, tuomet jos suskaldymas yra geriausias būdas šiai problemai spręsti.

Padalinkite žmonių grupę į kelias mažesnes ir paskirkite jiems po vadovą, kuris kas kiek laiko teiks jums informaciją apie komandos darbą.

Kontaktinė informacija.

Jeigu jūs planuojate vykdyti nuolatinę veiklą su savo suburta komanda, sukurkite sąrašą, kuriame būtų vardai, telefono numeriai ir el.paštai ir padalinkite jį visiems. Taip lengviau komunikuosite tarpusavyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *