Ar tau atrodo, kad baimė labai reikalinga? Gal tai pačios Baimės balsas?

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Kažkada labai seniai, dar studijų laikais, savo draugų kompanijoje dariau prezentaciją, kurioje pasakojau įvairiausius metodus, padedančius susitaikyti su jausmais.

Prezentacijos metu paminėjau, jog galima paleisti baimę ir mano draugas uždavė klausimą, į kurį tuo metu negalėjau atsakyti.

Štai tas klausimas:

„O iš kur tu žinai, jog baimės paleidimas nėra tik rožinių akinių užsidėjimas?“

Draugas praleido šią idėją padarydamas prielaidą, jog šis pasaulis toks, kokį dabar mato jis, nėra matomas pro rožinius akinius.

…Tačiau mes taip save priprogramuojame, jog sau užsidedame ne vienerius ir ne dvejus akinius, kurių net nepastebime.

Kartais tiesiog laikomės problemų ar idėjų, kurios įvyko prieš 10 metų, ir nuo tada nebuvo nei karto pasikartojusios, bet save vis dar saugome, nes… O kas, jeigu?

Stebint šiuos dėsningumus būna labai linksma išvysti proto kuriamus saugiklius.

Pats esu matęs, kaip gatvėje įvyksta incidentas ir po to žmonės, kiekvieną kartą eidami ta gatve, prisiminę incidentą įsitempia, nors pavojaus jau seniausiai nėra.

Dabar dar kartą analizuojant visą šią situaciją su draugu, pastebiu, jog patį klausimą užduoda baimė. Ji sako: “O kaip tu galėsi gyventi be manęs? Bijok toliau, nejudėk niekur, jauskis saugus, bijodamas toliau kartu su manimi”.

Yra tokia tendencija jausmų lygmenyje, kuri labai akivaizdi:

Jausmai visada meluoja, kai norime juos paleisti/atpalaiduoti, jie sako, jog jų laikymąsis suteiks tau laimę, nors iš tikrųjų jau vien sėdėjimas ir laikymąsis kurio nors jausmo sukelia kančią.

Jausmai ir emocijos mus taip nuolat apgauna ir apakina!

Pavyzdys: Girdime baimę sakant, jog jeigu ją paleisi, tuomet reikės bijoti dar labiau, nors reali situacija yra tokia, jog tu jau ir taip bijai, jau esi baimėje ir paralyžiuje. Taip pat ir su pykčio emocija – ji sako, kad jeigu atleisi žmogui ir atpalaiduosi jausmą, tuomet bus dar blogiau ir bus dar didesnė įtampa, nors iš tikrųjų pyktis atlėgs.

Baimė tavęs niekada nesaugo, tave saugo drąsa!

Būdamas drąsos energijoj, tu gali priimti ir atlikti reikiamą sprendimą arba jo neatlikti.

Pavyzdys: Tu gali bėgti iš situacijos būdamas drąsoje ir gali likti toliau situacijoje, nes gebi racionaliai nuspręsti ir laisvai pasielgti. Būdamas baimės energijoj, esi surakintas ir aukos pozicijoje, iš kurios sprendimai bus tik bėgti ir vengti situacijos, nors, drąsos akimis žiūrint, ji gali būti net juokinga ir iš tikrųjų nepavojinga.

Jeigu tavo „rožiniai akiniai“ tau nepadeda – mesk juos lauk ir judėk tolyn!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *