[Apžvalga] Sauliaus Bagdono asmeninio tobulėjimo kursas

Straipsnio autorius: Danielius Goriunovas / Debesyla

Danielius Goriunovas / Debesyla

Dalinuosi ką patyręs, nes kažkas paprašė.

Saulius Bagdonas yra daugiau nei 10 metų saviugdos srityje dirbantis treneris. Jis dirba šioje srityje ilgiau, nei aš kada ja domėjausi – prieš penkerius metus, dar visai naujokėlis, buvau jo “Kito varianto” stovykloje viduryje kažkokio miško.

Dabar jis pristato: Asmeninio tobulėjimo gidą.

Šį audio kursą sudaro 12 temų ir du priedai:

 1. Įžanga apie mokymus. Nieko įdomaus nepasakojama.
 2. Sauliaus prisistatymas. Gražus, bet irgi ne itin naudingas. Tik suveikia kaip pagrindimas, kad jo žiniomis galima pasitikėti. (Arba jei tavęs prisistatymas nesudomins – kad negalima pasitikėti.)
 3. Tavo gyvenimo misija. Kur Saulius pristato “Gyvenimo tikslo” idėją ir kodėl, anot jo, taip svarbu tai turėti. (Aš asmeniškai nesu tikras to svarbumu, bet geras ir Sauliaus požiūris, o savo tikėjimo jis labai ir negrūda. Visai malonu.)
 4. Tavo vertybės ir norai. Pristatomos šios dvi idėjos ir Saulius pateikia pavyzdžių, kaip atrasti tas savo vertybes ir vidinius norus. Kas tau vertingiausia? Kas tau svarbiausia? Ko išties, išties norėtum? Geri klausimai.
 5. Gyvenimo techninė analizė. Saulius pasakoja, kaip galima panagrinėti skirtingas savo gyvenimo detales – sveikatą, santykius, darbų produktyvumą… – ir įsivertinti balais. Tai kiek panašu į tas analizes, kurias galima atlikti ant popieriaus lapo (ir sužymėti skaičiukus skalėse), tačiau čia – analizė mintyse. Tai vienas naudingesnių pratimų, nes tik patikrinus save gali matyti, kur esi silpniausias ir kur tau reikėtų pasidomėti daugiau. Pavyzdžiui, man problemas kelia mano nenoras atlikti sporto pratimus ir tai turbūt prasčiausia mano dalis… Iškart man aiškiau, ką derėtų keisti, jei pasijausčiau visiškai prastai. 🙂
 6. Motyvacija. Kas tau suteikia jėgų dirbti? Saulius pasakoja apie motyvaciją – kas tai yra, ir pateikia kelias idėjas, kur jos rasti: žmonėse, darbuose, vertybėse. (Nors, vėlgi, abejoju motyvacijos verte – aš mieliau tiesiog imu ir darau – kam bandyti priversti save daryti kažką, ko nenori daryti?)
 7. Komforto zona. “Viskas, ko nori, yra už jos ribų”, teigia Saulius, perfrazuodamas turbūt jau klasikinį “komforto zonos” apibrėžimą. Šioje 5-ių minučių ir 11-kos sekundžių pamokoje jis bando įkvėpti tinginį Danielių eiti iš savo komforto zonos ir daryti kažką naujo. Heh. Visai gražiai kalba, nors mane ne itin tai paveikė.
 8. Drąsa. Kur tęsiama komforto zonos tema, tačiau dabar – atsakinėjama į dažniausius (kiek girdžiu tokio tipo paskaitose gyvai) užduodamus klausimus. Iš serijos “kas, jeigu…”. Jau paveikė kiek geriau, nes aš, asmeniškai, visada buvau labiau paveikiamas, kai mane nuramina, kad net blogiausias variantas nėra toks jau blogas. Dėl to, visgi, ir esu nihilistas. Che, che.
 9. Pažink save. Anot Sauliaus, tik kasdien skiriant laiko savęs pažinimui (bent 15-ka minučių per 24-ias valandas), gali būti tikrai gyvu. Tikrai su savimi, tikrai ne begalinėje nuobodžioje rutinoje. Pažink save, kelk sau klausimus, tikrink, kas esi. Užsirašinėk. Žiūrėk. Mokykis. Auk kaip žmogus. Jei iš viso šio audio kurso reiktų išimti vieną pamoką ir pasilikti ją sau – pasilikčiau šią. Ji įkvepianti, išsami, ilga ir ilguoju laiko tarpu tikrai naudingesnė nei visokie sugebėjimai kelti tikslus ar išeiti iš komforto zonos. Pažink save, kaip save tikrino filosofai ir išties tikrieji religijų vedliai. Rekomenduoju.
 10. Laimė. Tai ne atsitiktinumas ar ne “Dievo duota” – tai sau kuriame mes patys. Per žmonių, veiklų ir požiūrių pasirinkimus (o jei reikia ir keitimus), paleidimo bei atleidimo technikas. Čia Saulius pasakoja tai, ko derėtų mokyti mokykloje. Nors trumpai, bet naudingai!
 11. Pašaukimas. Bandyk daug veiklų, tikrink save (pameni savęs pažinimo dalį?), atrask savo pašaukimą per bandymus. Tai kviečia daryti Saulius ir, turbūt, pamažu reklamuoja savo mokymus, kur plačiau nagrinėjama ši tema. Jo paskaitos apie pašaukimą šaunios, ši audio knygos dalis kiek trumpoka. Nors nėra bloga.
 12. Sėkmė – tai, kas tau neša vaisius. Saulius apibendrina mokymus ir dėkoja klausiusiems. Valio! (P.S. Nieko pernelyg įdomaus.)
 13. PRIEDAS: Afirmacijos. Kur Saulius veda 9-ių minučių trukmės sesiją su, na, teiginiais sau. “Aš esu stiprus”, “aš esu nuoširdžiai savimi”, “aš esu dėkingas” ir panašiai. Tai šiek tiek smegenų plovimo metodas, bet veiksmingas – pats kadaise kartojau, kai dar bijodavau atsistoti ant scenos, kad visgi kalbėti nebijau. Padėdavo.
 14. PRIEDAS: Vizualizacijos. O šiame priede – 23-ių minučių trukmės atsipalaidavimo priemonė. Šiokia tokia vaizduotės ir minčių meditacija. Irgi visai nebloga!

Apibendrintai…

…Šie mokymai NĖRA skirti saviugdos srityje jau ilgėliau besisukantiems žmonėms. Tiesiog nėra. Sauliaus pamokos nėra naujos, ypatingos ar kažkuo išskirtinės.

Tačiau šie mokymai YRA labai šauni dovana bet kuriam pradedančiajam. Kuris niekada negalvojo, kad visgi GALI savo gyvenimą valdyti pats, kuris visą laiką iki šios dienos praleido prie televizoriaus ekrano ir nykioje rutinoje.

Sauliaus audio mokymai yra lygiai 2-jų valandų ir 16-kos minučių trukmės komplektas personai, kuri:

a) Nori pakeisti savo kasdienybę, tapti laimingesne ir pozityvesne;
b) Tačiau niekada nebandė nieko skaityti, klausyti ar daryti.

Tai ideali pirmoji dovana naujokui.

Ne veltui pats Saulius perspėjo mane – įsigijus šį audio kursą, kad aš naujų dalykų neišgirsiu. Ir neišgirdau, nes aš saviugdoje jau tiek ir aniek visko išbandžiau.

…Tačiau nujaučiu, kad šiuos mokymus nupirksiu ir padovanosiu vienai savo pažįstamai draugei. Draugei, kuri negavo progos suvartoti tiek informacijos, kiek vartojau aš, o knygas skaityti nemėgsta – geriau jai klausyti.

Tiesiog. Gerai pradžiai, su Sauliaus Bagdono pagalba. 🙂

Gero klausymo!

Tavo,
Debesyla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *