Pirmą kartą čia?
Atnaujinta:

Aš nemokėjau piešti… Štai kaip praėjo mėnuo, kai mokiausi! (Išduosiu: vis dar nieko nemoku…)

Aš nemoku piešti. Tai turbūt prasčiausias mano kūrybinis gebėjimas, kuriam turbūt prilygsta tik gebėjimas šokti pagal šokių taisykles.

Būtent todėl mano vasario iššūkis:
Mėnuo su piešimu – kasdien po du piešinius.
Ką iš to išmoksiu? Net neįsivaizduoju. Galbūt išmoksiu piešti, kaip rašydamas fantastinę novelę išmokau geriau rašyti fantastines noveles. Arba galbūt suprasiu, kad piešimas yra įgimtas talentas, kaip talentas matematikai, seksui, dainavimui bei vaikščiojimui žeme. 1

Ką per šį mėnesį patirsiu? Nė neįsivaizduoju. Galbūt nieko. O galbūt *įterpk čia savo vaizdingą fantaziją, nes tingiu ką nors sugalvoti*.

Pažiūrėsim!

Mano iššūkio taisyklės.

Sau išsikėliau tokius reikalavimus:

 1. Piešti kasdien. Du piešiniai per dieną. Nes vienas būtų per mažai, o trys būtų tiesiog pernelyg daug. 2
 2. Nesvarbu, kokiomis priemonėmis. Į vieną, tuščią sąsiuvinį. 3
 3. Kasdien stengtis piešti bent 1% geriau. Tai nėra daug – panašiai, kaip mano 365 dienų su rašymu iššūkyje, bet tie procentai susideda.

Kaip man sekėsi?

Kasdien stengiausi piešti pagal temas, kurias pasiūlėte komentaruose. 4 Nors pradžioje tikėjausi naudotis įvairesnėmis priemonėmis, apsistojau su mechaniniu pieštuku, nenaudojant trintuko.
Kiekvieną piešinį piešiau tik vieną kartą. Tai jei suklydau – suklydau.
Ir štai, kas gavosi.

Ir ką išmokau?

Nors piešinių turėjo būti 56, jų buvo 47. Savo iššūkį baigiau maždaug savaite ankščiau, nes… Nusibodo piešti tuo pačiu pieštuku į tą patį sąsiuvinį… 5

Užtat kai ką vėl supratau. Tai akivaizdu, bet…

 1. Prieš pradėdamas piešimo iššūkį – piešti visiškai nemokėjau.
 2. Piešęs 22 dienas iš eilės – piešti vis dar nemoku, bet mažiau.
 3. Idėjos gimsta gyvenant įdomiai. Nuobodžiomis dienomis nekildavo ką daryti. Pažvelk į piešinius, kuriuose praktiškai nieko nėra. 6

Ar tai buvo kažkas netikėto? Ne, ne itin. Tik vėl, kaip ir kasdien rašant, pastebėjau, kad mokytis įmanoma tik treniruojant įgūdžius.
Galbūt šis iššūkis nebuvo pernelyg įdomus.
Bet štai, kas įvyko.
Šį mėnesį mokausi piešti. O kaip tu? Ar išsikelsi sau tokį iššūkį?  …Pabandyk! Juk nereikia iškart tapti profesionalu. :)

Piešęs,

Danielius parasas


 1. *Gudriai šypsosi* Taip – aš netikiu, kad tai yra talentai, kurių neįmanoma išmokti. Kadaise nei vieno šių dalykų neišmaniau, dabar galiu ne tik skaičiuoti, bet ir skaičiuoti vaikščiodamas dainos ritmu! Ir… Hm… Aišku, dar ir seksą išmanau. Jo. *Nurausta*

 2. Tiesą sakant – priežasties čia nėra. Tiesiog į galvą šovė šis skaičius ir aš tariau sau „Gerai, padarom!“. Ir tada pradėjau daryti.

 3. Sąsiuvinis pirktas iš Tiger už, rodos, 1 eurą. Nieko įspūdingo, bet man ir nereikia kažkokio lobio, jei aš tik mokausi. Ar ne?

 4. Pusė jų yra žemiau, šiame straipsnyje, o kita pusė – feisbuke.

 5. O kartu ir pradėjau pritrūkti laiko dėl „Tinginio manifesto“ atnaujinimų. Bet tai turbūt tik šiaip pasiteisinimas, nekreipk į šį dėmesio.

 6. Arba tą, kuris tiesiogine prasme yra tuščias kvadratas.

56 komentarai

 • Gerai, pirma iš tavęs nekoks piešėjas. Aš rimtai. Mano nemokša klasiokas geriau piešia (neįsižeisk) . Norėčiau kiekvieną dieną sugalvoti naują įdėją rašomoms istorijoms. BANDOM

 • Sveikas!

  Deja, pasibaigė, bet….

  Nupiešk mane pieštuko pagalba, pavaizduodamas, kuom išsiskiriu!

  • Šiek tiek nesigavo… Tai geriau, atleisk, parašysiu eilėraštį gražų su kitu iššūkiu! :D

  • …Padaryta… Turbūt…

   Žodžiu, kai tik papildysiu straipsnį nuotraukomis pamatysi, kaip man tai (ne)pavyko :D

 • Hey! Vis dar yra dienų piešimui :) turiu labai keistą įdėją Tau: nupiešk paukštį (nesvarbu kokį), bet ant jo galvos patupdyk keksiuką (apipūstą grietinėle) būtina sąlyga – naudoti bent 2 piešimo būdus (braukymas, taškiukai, trynimas, spalvinimas ar dar bet kas, kas tik šauna į galvą)

  • O kaip ans atrodė? Ar tikrai skulptūromis galima pasitikėti? Gal ans mokėjo daug pinigėlių, kad gražesnį jį nutašytų? :O

 • – Nupiešk (savo) sielą, kaip ją įsivaizduoji. Labai įdomu, kiek kalbėjau su žmonėm, tai jie labai įvairiai įsivaizduoja sielas.
  – Įsijunk patinkančią muziką ir leisk sau piešt ką nori, pageidautina su terliojamais dažais (akvarele, akrilu, guašu, aliejiniais – kokius turi/mėgsti). Nežinok, kas gausis ir daryk bet ką :)

 • O man butu idomu pamatyti piesini, kuris apibendrintu visa tavo isukio laika piesiant :) Sekmes:)

 • Aš pradėjau šį iššūkį nuo sausio! Noriu ne išmokti piešti, o susigrąžinti įgūdžius. deja…kasdien neišeina. Bet dabar stengsiuos labiau, kai kompanija yra. p.s. galiu paskolinti piešimo vadovą! ;)

  • Ir nesustok, Monika! Piešimo vadovo kol kas nereiks, nes toks iš manęs ir piešėjas… Bet visgi smagu mokytis naujų dalykų :3

 • meškėnas ant banglentės, valgantis keksiuką su vyšnia (daugiau smulkmenų tavo fantazijai)

 • Nupiešk mėgstamiausius batus/ savo nuotaiką 02.18/ skaniausius pusryčius/ švyturį :)

 • Panašų iššūkį darau ir aš, pradedu mokytis piešimo nuo pagrindų, kartu su online paskaitų ciklu, kur sakoma, kad piešimas yra išmokstamas, tik reikia daug praktikos ir stebėti, kaip palapsniui gerėja įgūdžiai :)
  P.s. siūlau nupiešti arčiausiai esantį daiktą, prieš tai jį gerai apžiūrėjus iš visų pusių.

 • Nupiešk Harį Poterį, skaitantį “The Cursed Child”, ir jo reakciją. Stambiu planu.
  Jei neskaitei “The cursed Child” (labai tikiuosi, kad Harį Poterį pažįsti bent jau iš filmų), tuomet įsivaizduok kaip kasnors sureaguotų , jei ryte atsikėlęs ieškotų sausų pusryčių dėžutės, o paskui prisimintų, kad visą suvalgė vakar vakare bežiūrėdamas laidas apie sveiką mitybą. Maždaug taip.

  • Laimė, oras, didžiausia mano baimė (pagal Evelinos pasiūlymą) – visi trys šiandien jau yra! ;)

 • viename lape įkomponuotus keturis blogerius (debesylą, valtininką, proto architektą ir raumeningą protą), kad piešinys juos atskleistų!

 • Turiu du pasiūlymus.
  1. Nupiešk kėdę, ne iš atminties, bet pasistatęs kokią namuose.
  2. Nupiešk kokį tai padarą (baiboką, būtybę, veikėją, gyvį, blogą arba gerą). Na intuityviai ir natūraliai koks gaunasi :)

 • Pabandyk nupiešti save iš mėgstamiausios nuotraukos ar veidrodžio :) p.s. tai tikrai sunku, bet įdomu. + savo svajonių kampelį, kaip jis turėtų atrodyti :)

  • Jau save piešiau pirmąją dieną. Bet turbūt, jei nesugalvosiu, nupiešiu paskutinę dar kartą! :))

   (O kam piešti svajonių kampelį, jei jį jau turiu namie? :P)

   Atnaujinta: Padaryta!

 • O, aš irgi piešiu! Turiu akrilo ir tik mėlyną pigmentą. Bus (gal) daug mėlynų gėlių :-)
  Nupiešk ir Tu žydinčią pievą :-)

 • sveikas! siūlau nupiešti Heraklį ant uolos laikantį Simbą,kaip per Liūtą Karalių ;) good luck,super iššūkis,reikės gal nusicopypastint