Žaidimo „Laimingos“ apžvalga: Ar tapau labiau pasitikinti savimi per 14 dienų?

Straipsnio autorius: Silvija

Silvija

Aš moksliukė, svajojanti tapti menininke.

Pasitikėjimas savimi yra kaip jūra – tai jis užlieja mane bangomis ir atrodo, kad galiu padaryt bet ką – tai traukia smėlį iš po kojų ir nežinau, ko laukti rytoj.

Ar tikrai galima per 14 dienų išmokti pasitikėti savimi?

Tuoj pažiūrėsime. Nusprendžiau ieškoti priemonių, kad pasitikėjimą stabilizuočiau ir valdyčiau pati. Na, maždaug taip: jūrą paversčiau čiaupu, kurį bet kada galėčiau atsisukti tiek, kiek noriu.

  • Tikslas: Pasitikėti savimi
  • Priemonė: Laimingos.lt žaidimas
  • Trukmė: 14 dienų
  • Pasitikėjimas pradėjus: 30%
  • Pasitikėjimas pabaigus: 64% 📈

Laimingos.lt – specialiai moterims pritaikyta 14-kos dienų pasitikėjimo savimi programa. Kriterijus atitinku: esu moteris, turiu porą savaičių laiko ir nelabai pasitikiu savimi.

Man žada greitą rezultatą, kad tapsiu išsvajota moterimi ir sulauksiu palaikymo iš grupės „Gyvos moterys“. Bandau.

Mokymus sudaro:

  1. Pamokančios istorijos;
  2. Testai, kurie padeda įvertinti dabartinį pasitikėjimo savimi lygį;
  3. Misijos, tai yra, realūs veiksmai, kuriuos turėtum atlikti čia ir dabar.

Kiekvieną dieną nagrinėjamas vis kitas pasitikėjimo aspektas, todėl aiškiai matyti, kas labiausiai šlubuoja, o kurioje srityje esu pasikausčiusi.

Manau, toks trigubas metodas puikiai atitinka skirtingų moterų norus, nes kai kurioms reikia įkvėpimo ir pavyzdžio, o kai kurioms – šį metodą pritaikyti realiame gyvenime.

Pradžia su šūksniais!

Pradėjusi testą, matau daug sveikinimo šūksnių (⅔ sakinių pasibaigia šauktuku). Na, panašu, kūrėjai tikrai džiaugiasi, kad čia esu!

Be to, dar ir nuoširdžiai nustembu: atsakymų variantai pateikti, telieka išsirinkti savo. Patogu, nereikia galvoti, kas ten mano viduj dedasi, užteks rasti sakinį, kuris (kaip ir) man tinka.

Prie pirmojo testo pasiaiškinama, klausinėjama dėl to, kad:

„Atsakydama į klausimus, į kuriuos anksčiau neatsakinėjau, pagaliau suprasčiau save ir įgaučiau daug daugiau pasitikėjimo“.

Na, ir vis dėlto mano vidinė moksliukė tiesiog alpsta nuo galimybės visur rinktis „teisingus“ atsakymus, kad gaučiau didžiausius įvertinimus.

Turiu rimtai su ja pakovoti, kad nugalėtų nuoširdumas ir pripažinčiau savo ydas. Atlikusi pirmąjį pasitikrinimo testą, gavau 30 procentų. Situacija nekokia.

O prisijungti norėjosi kasdien.

Mokymų kūrėjai labai pabrėžė nuolatinio tobulėjimo svarbą, todėl prisijungdavau kasdien. Perskaitydavau istoriją, išspręsdavau testą, įvykdydavau misiją. Ir gyvenau toliau.

Pastebėjau, kad daugelis pamokų taip ir liko tik platformos puslapyje – jų nepavyko paskleisti plačiau. Misijos lyg ir turėjo padėti tai padaryti, tačiau dažniausiai apsiribodavau savo nuomonės ar požiūrio aprašymu. Taip, buvo keletas misijų, kurias reikėjo įvykdyti realiame gyvenime, bet jos pasimiršo, nes pritrūko atskaitomybės.

Vis dėlto, jeigu skiri tikrai daug dėmesio šiems mokymams ir turi aiškų tikslą, misijos tikrai labai naudingos, nes gali jas pagal specifiką pritaikyti tam tikrai savo gyvenimo situacijai.

Per kitas dvi savaites nuoširdžiai vykdžiau misijas ir kiekvieną dieną prisėsdavau prie testų. Jų rezultatai vis gerėjo, o aš jaučiausi taip pat.

Išvada pasitikėjimo lygis nesikeičia, užtat kasdien vis geriau gebu identifikuoti teisingus atsakymus ir juos pasirinkti. Šaunuolė! Jau vien tuo galima būtų didžiuotis.

Svarbiausia, kad tai – bendruomenė!

Vis dėlto pamačiau labai stiprią šių mokymų ypatybę – jie vienija moteris. Feisbuko grupė „Gyvos moterys“ tiesiog klesti – daugiau nei 22 tūkstančiai narių, aktyvios diskusijos, susitikimai ir tikrai geras gurkšnis palaikymo. Rekomenduoju mokymų metu įsilieti į šią grupę, nes tai kokybiška ir pasisekusi mokymų tąsa.

Manau, svarbiausias dalykas, kad mokymai būtų paveikūs, yra motyvacija ir tikslas. Šiuo atveju man sau nepavyko išsikelti tikrai motyvuojančio ir konkretaus tikslo, tad neišnaudojau visos teikiamų mokymų naudos.

...Nuoširdžiai įsitraukus į laimingos.lt žaidimą, jis bus ne tik naudingas, bet ir smagus, ir įdomus.

O geriausia, kad kiekviena juose rasime bent po vieną transformuojančią idėją, kad ir kokios skirtingos būtume. Nors ir pokyčiai man nebuvo iki pilno pasitikėjimo, bet sistema padėjo pastebėti netinkamą požiūrį į kai kuriuos dalykus ir pasiūlė alternatyvą, kuri atmintyje įstrigo ilgam.

– Silvija

>