Ką daryti, jei nežinai kuo užsiimti?

Skaityk toliau!

Aš jau minėjau: Pradėk daryti, nes didžiausia klaida, kurią tu gali padaryti, yra išvis nepradėti. Tačiau tai parašęs, greitai sulaukiau klausimo:

„O ką daryt, jei nori kažką pradėt, bet nežinai ką?“

Neapsisprendusi debesylietė

Ir suvokiau, kad šitai irgi dažnai būna problema pradedantiems kurti. Iškart po klausimų ar jie išvis gali kurti, ar jie nebijo, ar jie netingi.

Pamenu ir aš tokius klausimus savo gyvenime.

Tai buvo praeitų metų lapkričio mėnesis, sėdėjau rudens sukeltame liūdesyje, po „Baltos drobulės“ spektaklių 1 filosofavau apie savo gyvenimo prasmę ir nesugalvojau, ko galėčiau imtis, kas teigiamai pakeistų mano ir mano artimųjų gyvenimus.

Tai užtruko. Tiesą sakant – iki pat sausio mėnesio.

Aš nesugalvojau, ką noriu daryti. Ir todėl nedariau nieko. Mano idėja žuvo dar net negimusi.

Dabar, šiandien, jau turiu atsakymą:

Jei nežinai kuo užsiimti – daryk tai, ką trokšti pamatyti jau padarytą.

„Rašyk knygą, kurią pats norėtum skaityti.“

Austin Kleon, poetas

Leisk, papasakosiu trumpą istoriją:

Kadaise aš skaitydavau tokio minimalisto Leo Babauta kuriamą Zen Habits, 2 architekto Lino Matulio Super Gentį 3 ir verslininko Dale Carnegie knygas. 4

…Ir mąsčiau: nejau Lietuvoje daugiau nėra nė vieno panašiai gero tinklaraščio su panašiai geru turiniu? Nejaugi reiks tenkintis anglišku tekstu ir tuo vienu lietuvišku blogu?

Po pusės metų aš neiškenčiau.
Pradėjau rašyti Debesylą.

Tuomet tai buvo tik mažas, bjaurokas tinklalapis, 5 kurį skaitė tik mano draugė redaktorė ir kartais aš pats.

Bet Debesyla per laiką tapo geresnė. Nežinau, ar dėl mano kantrybės bandant parašyti kažką vis labiau skaitomo, ar dėl redaktorės kantrybės mane mokant rašybos taisyklių.

Ir netikėta, tačiau Debesylai tapus geresne, aš pradėjau gauti laiškus su padėkomis, klausimais, pasiūlymais naujoms temoms, o vieno projekto autorės net prašė mano interviu.

Aš dar iki šiol stebiuosi.

Pasirodo žmonėms patiko tai, ką aš dariau. Pasirodo mano bandymai sukurti pasaulyje kažką tokio, ko trūko man pačiam… Buvo įvertinti ir kitų. Netikėta!

"Būk tas pokytis pasaulyje kurį tu nori matyti." - Mahatma Gandhi

Pasauliui reikia tavo darbo.

Jei padėsi kitiems – viskas išsispręs. Tačiau svarbu, kad tas darbas būtų naudingas ir tau.

Teiginys, kad visi žmonės skirtingi, yra klaidingas.
Nes žmonės NĖRA skirtingi.

Dažnai mes turime labai panašius arba vienodus troškimus. Ir jei kažkas bus naudinga tau, labai tikėtina, kad tai bus naudinga ir kitiems. 6

Manai tai netiesa? O kaip, tavo manymu, gali gyvuoti tokie tinklalapiai kaip Martyno Jociaus Virsmai, 7 Rimvydo Širvinsko Makaliaus kelionės, Andriaus Užkalnio Protokolai ar Beatos Nicholson Virtuvė?

Visa ši kūryba be vartotojų ir gerbėjų nebūtų gyva. 

O vartotojai ir gerbėjai atsiranda tik tuomet, kai suteiki naudą. Naudą, kurios pats ieškojai. Tinklaraštį apie maistą, nes visada tokio troškai; kokybiškas akmens apdailas, nes tokių niekas iki tavęs nekūrė… 8

Tavo darbo gavėjai nėra akli. Jie mato, ar tai, ką darai, tu darai su
užsidegimu ir nuoširdžiu noru padėti.

Jie tai įvertina. Gal ne iš karto, gal ne pinigais, bet įvertina ir prisimena.

Pradėk daryti tai, ką trokšti matyti jau padarytą.

Nes jei nežinai, kuo užsiimti – tai geriausia, ką gali nuveikti. Kam laukti, kol kažkas bus padaryta už tave, jei gali tapti lyderiu, kaip tapo visi sėkmingiausi mūsų žmonės?

Tavo artimas,
Debesyla


  1. Kuriuos žiūrėjau net keturis kartus… Jonas Jurašas ir Dainius Svobonas nuostabūs!

  2. Dar iki šiol tai vienas mėgstamiausių mano tinklaraščių, nepaisant to, kad Leo pradėjo kartotis.

  3. Gaila, kad Linas didžiąją dalį senųjų savo straipsnių paslėpė.

  4. Pradėjau, aišku, nuo jo žymiausios „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“.

  5. Štai viena seniausių nuotraukų, o štai seniausias įrašas.

  6. Gerą straipsnį apie tai yra parašęs programuotojas Kernius Kuolys: „Kodėl jauni žmonės neturi darbo ir ką daryti, kad tu jį visuomet turėtum“.

  7. Nemaišyk su Martyno Valtininko tinklaraščiu.

  8. Ir taip – tai slapta (ar nelabai) reklama. Mano tėtis dirba su akmens apdailomis būtent todėl, kad niekas kitas nesistengia taip kokybiškai atlikti darbų. Jis gali užimti kokybiškos apdailos sritį ir jo dažniausias nusiskundimas apie darbą yra tai, kad… Užsakymų sulaukia per daug:)

64 netikėtos mintys... Prisijunk ir tu!

avatar
Rikiuoti pagal:   naujausius | seniausius | mėgstamiausius
Gintare
Gintare

Prašau, parašykit tema “ kuo užsiimti, kai turi daug norų, idėjų“ žodžiu kai neišsobalansuoti, o susikoncentruoti ir atrasti Tą vienintelį pašaukimą!

Danielius
Danielius

Tiesą sakant, tai verta ir visos knygos.

(Taip, tai užuomina, kas sukasi mano galvoje.)

Nerijus Padleckis
Nerijus Padleckis

Vilma, kiekvienas amžiaus tarpsnis yra nuostabus, turi savų pliusų ir minusių, kartais būna žmonės sako negali kažko pradėti nes yra per jauni, kiti sako kad yra per seni, reikėjo kažką keisti kai buvai jaunas, bet iš tikrųjų, nėra tokio dalyko per vėlu. Kaip sako sena kinų patarlė: geriausias laikas pasodinti ąžuolą buvo prieš 20 metų, kitas geriausias laikas šiandien. Jaunesnis žmogutis, manau, turi pranašumą veržlumu, energija siekti tikslams, vyresnis galbūt neturi šių savybių, bet jis turi patirties, kažko imdamasis nedarys tų klaidų kurias daro jaunesni žmonės, veiksmai bus labiau koncentruoti į tikslą. Kad ir ko imsies gyvenime siekti, neleisk praeities klaidoms (praėjusios dienos, savaitės, metų) stabdyti tave šiandieną kažką nuveikti savo tikslo labui, nesvarbu kiek kartų prieš tai nepasisekė…Man asmeniškai toks požiūris padeda imantis naujų darbų.

Danielius

Nerijau, tau reiktų savimotyvacijos tinklaraštį pradėti. Ar kokį tekstą gerą suraityti! :))

Aurimas
Aurimas

Zinai, tiesa sakan visiskai nepagelbejai, siuo metu mokinuos IT, taciau sia specelybe pasirinkau tik todel kad visiskai niekas man neidomu ir ale kazkiek suprantamas dalykas. Prasidejo antri metai, taciau dar nepradejau dometis tuo ka isgirdau mokykloje. Visiskai niekas manes nedomina. tiesiog neisivaizduoju savo ateities

nerijus
nerijus

Jei mokaisi IT rimtoj įstaigoj, akivaizdu, kad „turi galvą“. Tada mano požiūriu, tikslų buvimo ir įgyvendinimo problema. Tas bent jau mane stabdo. Aišku, kitas atvejis, jei nori baigti ir turėti „popierių“, o paskui žiūrėsi… Du keliai: 1. Toliau stumi dienas ir baigi/meti mokslus; 2. Randi tai, kas moksle, santyky ar dar kažkame „kabina“ ir gali padėti judėti į priekį.

Julija

straipsnis kaip visada geras :))) bet šį kartą noriu padėkoti apie priminimą dėl Baltos Drobulės spektaklio Kaune ;) senai noriu pamatyti :)) Ačiū, kad priminėt, jog toks yra ;)

Ieva
Ieva

„Rašyk knygą, kurią norėtum pats skaityti“
Oho!… Dar ilgai išliksiantis atminty. Arba net tapsiantys gyvenimo motto ;) :D
P. S. „Mokintis“ nevartotina! (Jau kažkas yra tai rašęs, bet man irgi rėžia akį visokios klaidos :D :D )
P. P. S. Tai kodėl „debesyla“ ? Kodėl toks pavadinimas? Gal dėl to, kad „tebešyla“? (Panašiai skamba ;) )

Danielius
Danielius

Ak taip, klaidų senuos tekstuos pasitaiko. Tai esu palikęs kaip monumentą – kadaise aš irgi mokiausi (ar mokausi)! :)

O „Debesyla“ todėl, kad… Tokį pavadinimą pasiūlė draugė, kai aš net nenutuokiau kokį rinktis! Aš paprasčiausiai paklausiau idėjos. :))

Inga Ingute Inga
Inga Ingute Inga

“Jei nežinai ką daryti – daryk tai, ką trokšti pamatyti pasaulyje jau padarytą.“ Auksinė mintis! Užsirašysiu.
Žinai, tu rašai, kad “…pasauliui reikia tavo darbo.“ O daugeliui taip neatrodo, nes kartais pats pasaulis neįvertina to darbo ir tik kritikuoja. Kažką ta kritika ir atbaido. :(

nerijus
nerijus

taip. kai esi 16 ar 18 ar 25 metų lengviau žinoti, ką pasaulyje norėtum matyti. O perkopus 40 turi ne tik mažiau iliuzijų, bet išties nežinai, ką pasaulyje norėtum matyti… O gal čia tik man vienam?

Jurgitelis
Jurgitelis

Ne, Nerijau, ne tau vienam. Man beveiks 35-eri ir išgyvenu belia kokią vidinę krizę, nes tai kaip yra dabar – blogai, o kaip ir kur link judėti, kad būtų gerai – dar pati nesuprantu:(

Vaida Žliobaitė
Vaida Žliobaitė

Nors ir pritardama Debesylos mintims, tuo pačiu galvoju, kad kartais gali prireikti ne ekstremalių keitimų (darbo vietos ar pan.) o gero pamąstymo apie tai, kas anksčiau teikė laimę/kas man patiko mano darbe/kada tai pasikeitė/kas konkrečiai pasikeitė/etc. Galbūt pasikeitė darbo sąlygos. Galbūt pats žmogus. Galbūt jo poreikiai. Pasvarsčius apie šiuos dalykus ir sprendimus ką daryti toliau priimti tampa lengviau. Sėkmės! :)

Vilma
Vilma

Taip, tas neapsisprendimas … Nejaučiu, nematau ateities… Atrodo. kad turėsiu likti tarp keturių sienų visą gyvenimą… Gal daugiau nei prieš 10 metų užėjo toks didelis noras pakeisti gyvenimą ir net žinojau į kurią kryptį, bet nežinojau kaip, bet dėl to nesikankinau, o dirbau ką reikėjo…. Bet gyvenimas keitė kelią po truputį ir gana griežtai, kad būtų galimybių keistis pačiai.. Ir viskas gavosi labai šauniai, gavau pasiūlymą dirbti man įdomų darbą, aš net spyriojausi.. (dabar darbo reikia ieškoti pačiam :) ) Taigi, dirbau, tobulėjau, man patiko tik truputį persistengiau, gal buvau per daug nuolaidi, atsirado išnaudotojų (gal atsirado egoistinis noras būti įvertintai) …… Pritrūko kantrybės, atsisakiau to darbo, bet tas '' laisvė'' leidžia tobulėti kituose dalykuose ( motyvuojantys straipsniai… ) … Bet dabar nieko nebejaučiu, nebežinau kur sukti, na kryptį kažkiek numanau, bet nesijaučiu verta, trūksta pasitikėjimo, jaunystė jau praeityje…

Nerijus Padleckis
Nerijus Padleckis

Vilma, kiekvienas amžiaus tarpsnis yra nuostabus, turi savų pliusų ir minusių, kartais būna žmonės sako negali kažko pradėti nes yra per jauni, kiti sako kad yra per seni, reikėjo kažką keisti kai buvai jaunas, bet iš tikrųjų, nėra tokio dalyko per vėlu. Kaip sako sena kinų patarlė: geriausias laikas pasodinti ąžuolą buvo prieš 20 metų, kitas geriausias laikas šiandien. Jaunesnis žmogutis, manau, turi pranašumą veržlumu, energija siekti tikslams, vyresnis galbūt neturi šių savybių, bet jis turi patirties, kažko imdamasis nedarys tų klaidų kurias daro jaunesni žmonės, veiksmai bus labiau koncentruoti į tikslą. Kad ir ko imsies gyvenime siekti, neleisk praeities klaidoms (praėjusios dienos, savaitės, metų) stabdyti tave šiandieną kažką nuveikti savo tikslo labui, nesvarbu kiek kartų prieš tai nepasisekė…Man asmeniškai toks požiūris padeda imantis naujų darbų.

Danielius

Nerijau, tau reiktų savimotyvacijos tinklaraštį pradėti. Ar kokį tekstą gerą suraityti! :))

Laimis
Laimis

Pastebėjau tokį dalyką, kad paskaitai motivuojančius puslapius ir pasidaro geriau. Bet kaip save ir apgauni ir nieko nekeiti, paskui vėl paskaitai ir vėl geriau. Klausimas: AR TAI NE SAVIAPGAULĖ?

Renata
Renata

Ka veikti jai neturi ideju

Edita K
Edita K

Puiki mintis:) Belieka apsidairyti ir pradėti….. Ačiū!

Gabrielė
Gabrielė

Danieliau, puikus straipsnis! Jei atvirai, mane tikrai sudomino + įkvėpiančios frazės!

austeja
austeja

as noriu prisijunkti prie diskusijos

Danielius
Danielius

Sveikinu, tai padarei. Beveik. :P

Indrė
Indrė

Danieliau,

spektaklį „Balta drobulė“ žiūrėjai keturis kartus!?

esu vilnietė. spalio 9 šis spektaklis gastrolėse Vilniuje. ką reiks daryti, jei ir man prireiks kitų kartų? Kaunas? :)

Danielius
Danielius

Spėju reiktų laiko mašinos arba gaudyti kitas gastroles. Arba Kauno. Nes jau senokas spektaklis teatro mastais, retai rodo.

Bet ei, „Biografija“ dar labai tobulas ir irgi pakeitė mano gyvenimą. Tik nepamenu kurių metų – praeitų ar užpraeitų, gali irgi būti sunkiai pagaunamas. ;-)

(Niekaip nesuvokiu kodėl teatrai neįrašinėja spektaklių kaip kokių filmų)

Ilja
Ilja

Atmetus visas kitas, smulkmeniškas gyvenimo taisykles, tai yra vienintelė mintis kurią reikia atsiminti! Pagarba!

Danielius
Danielius

Ačiū, Ilja! :))

Lidija
Lidija

Super!Aciu,Danieliau,uz ikvepima,as jau darau tai ,ka noriu matyti!ir kiek nedaug kartais tereikia zmogui,ikvepimo,pasidalinimo,todel negalime savy gniauzti to,ka turime,o privalome dalintis,siandien ikvepe mane,gal ryt as kazka ikvepsiu ar suteiksiu vilti.

Liubaška Goroško
Liubaška Goroško
Danielius

Malonu, Liubaška! ^^

P.S. Sėkmingo buriavimo! :)

Austė
Austė

Nuostabus įkvepiančios idėjos straipsinis. Tik, gaila, dalį žavesio atima pateikimo trūkumai – sužiūrėkite raides ir kablelius – priemonė yra svari idėjos pasisekimo dalis :)

Danielius

Ačiū, Auste! :)
Duosiu savo redaktorėms pylos! ;-)

Augustas
Augustas

Ačiū! Tikrai paprasta ir galinga idėja pradėti daryti kažką.
Beje, porą nuorodų rodo 404 (interviu, zenhabits).

Danielius

Nuorodos pataisytos, ačiū! :)

Remigijus Stan.
Remigijus Stan.

Sveiki,
Esu gyvenime susidūręs su tuo pačiu klausimu "O ką daryt, jei nori kažką pradėt, bet nežinai ką?". Aš pradėjau galvoti iš kitos pozicijos " ką norėčiau gyvenime pasiketi, turėti, patirti", o tada, koks įrankis(veikla) padės tai pasiekti. Išbandžiau daug ką. Asmeniškai manau, kad žmonės klysta pirmoje vietoje svarstydami ar man patiks ta veikla (pavyzdžiui studijos, darbas). Patiks tik ta veikla, kuri leis artėti prie savo tikslų/svajonių.

Danielius

Ačiū už nuomonę, Remigijau! Su jumis galiu tik sutikti. :))

wpDiscuz