Psichologija
Video ir tekstas

Pirmiausiai, nepamiršk išeiti iš namų

Pamoka 2

Tikiuosi, tavo artimieji neturi kabinti tokių skelbimų?

Ne jis nedingo danielius

Nes jei turi, tai susirūpink: sėdint namuose išmokti bendrauti nepavyks.

Ar tiksliau, sėdint namuose metaforine prasme. Jei, tarkim, Dievo ranka tave prikabino prie neįgaliojo vėžimėlio arba dar pusę metų gulėsi, kol sugis kaulai, tada iš namų neišeisi. Bet galima iš jų išeiti metaforiškai.

…Metaforiškai išeiti iš namų??

Atleisk. Pats jaučiu, kad kalbu lyg nežinia ko apsirūkęs Paulo Coeljo. Turiu omenyje tą pačią komforto zoną. 1 Aš tik labai nemėgstu jos taip vadinti, nes tai skamba kaip kažkoks burtažodis, nors toks ir nėra.

Tau nepavyks išmokti bendrauti, jei visą laiką sedėsi ten, kur sedėjai ankščiau ir niekas tavęs nekliudė. Jei eisi į tą pačią kavinę, kaip visada, jei kasdien prisijungsi tik tame pačiame pažinčių portale ar vėl eilinį sykį rašysi draugui per feisbuką.

Koks prakeiktas mokymasis, tavo manymu, turėtų vykti darant tą patį, kaip visada? Mokymasis daryti tą patį?

Taigi. Žinau, kad tai skamba labai elementariai, 2 bet pirmiausiai tau teks išeiti iš namų. Štai kelios idėjos, jei nieko nesugalvoji:

 1. Nueik į spektaklį. Per pertrauką paklausk kitų žiūrovų, kaip jie jį vertina.
 2. Įlipk į troleibusą, atsisėsk prie lango ir važiuok visą maršrutą. Kam prisėdus šalia, pasakyk „labas“ ir kokį komplimentą.
 3. Pasivaikščiok po savo mėgstamą parką. Pamačius gražų šuniuką – paklausk šeimininko, ar galima paglostyti ir jį paglostyk. 3
 4. Nueik į artimiausią knygyną ir paklausk žmogaus, stovinčio prie saviugdos lentynos, ar jis seka Debesylą.
 5. Nueik į bažnyčią, paklausk atsitiktinės bobutės, ar ji jau ilgai tikinti. Klausyk ką ji šneka ir pakalbėk su ja apie krikščionybę.
 6. Nusipirk ką nors Maximoje. Kasininkei pasakyk komplimentą. 4

Arba panašiai. Tai tik idėjos – tikiu, jų gali sugalvoti ir internetiniam pasauliui: pavyzdžiui, surasti tavo hobiu sekančių žmonių ir pasakyti „Sveiki“, 5 prisijungti prie tau nesuprantamų žmonių grupės feisbuke… Ir taip toliau.

Ir taip – šias galimybes išbandžiau ir aš. Pavyzdžiui, pasirodo, prie saviugdos lentynų stovi netikėtai daug debesyliečių. 6

Kitas dalykas, kurį gali atsiminti, tai…

Teorija nėra vertinga. Tau reikia praktikos.

Žinau, kad smagu skaityti knygas ir straipsnius, kaip pakabinti merginą ar manipuliuoti žmonėmis ir susirasti draugų, 7 bet ar tai tau padėjo? Praktiškai? Ar perskaičius tokią knygą išmokai, ko troškai?

Tikėtina, kad ne, nes juk klausai manęs… 8

Na, bet gerai. Dabar, kai jau pasiruošei eiti iš namų ir apsiavei batus, užsidėjai kepurę bei užsimovei pirštines (jei šalta), tada…

…O kaip pradėti pokalbį? Ir kaip jį pabaigti?

Abi šios dalys – pokalbio pradžia ir pokalbio pabaiga, gali kelti tokį jaudulį, kad dažnai užkalbinus žmogų pamirštame, ką išvis norėjome pasakyti. Ir, nors jaudulys nėra blogai, pakalbėkime apie pradžią bei pabaigą.


 1. Kur tau gera, smagu, malonu, o tavo kinetinė energija lygi nuliui. Tu kaip kamuoliukas, gulintis mažoje duobutėje. Galbūt kitur būtų smagiau, bet tau gerai ir čia.

 2. Vatsonai.

 3. Tai yra šuniuką. Šeimininką būtų šiek tiek neįprasta. …Bet gali, jei nori.

 4. Bendrauk su žmonėmis, kuriems už bendravimą mokama.

 5. Arba ne tik. Galima ir daugiau – pavyzdžiui pasidalinti atrastu straipsniu ar knyga. Pavyzdžiu šiuo arba kokia, hmm, Danieliaus rašyta knyga… Tinginio… Hmm… Jo. Žinai juk.

 6. Sveiki!

 7. Šios knygos nuoširdžiai nemėgstu. Ji trumpa, pripildyta abstrakčių pavyzdžių ir skatinanti galvoti, jog turi daryti kažką, kad patiktum kitam. Ne bendrauti, kaip žmogus, bet bandyti patikti.

 8. Arba tik vėl užsiimi teorijos kimšimu galvon ir vengi išeiti iš namų zonos?

  Tikiuosi ne?

Pen
>