Psichologija
Video ir tekstas

O kaip tada pabaigti pokalbį?

Pamoka 5

Gerai. Taigi pradėjai pokalbį. Galbūt kaip paprastą pašnekesį treniruotei, galbūt su specifiniu tikslu. O kaip jį pabaigti? Kaip gauti telefono numerį, el. paštą, tvirtą rankos paspaudimą ar kad ir ką troškai gauti bei, pabaigus pokalbį, nueiti?

Tai vėlgi lengviau, nei gali atrodyti.

Perspėjimas: Pirmas įspūdis nėra svarbiausias.

Pirmas pokalbis nėra svarbiausias.
Nėra svarbiausia nei jo pradžia, nei pabaiga.

Užtat daug svarbesni antri, treti ir dešimti pokalbiai. Tie, kurie įvyksta vėliau, jau pradėjus bendrystę – kaip draugams, kaip kolegoms, kaip verslo partneriams ar kaip mokytojui ir mokiniui.

Ir per paskutinius penkerius metus tai patyriau asmeniškai. Kadangi visą savo gyvenimą buvau intravertas, o vaikystėje niekada nerasdavau drąsos užkalbinti bent truputį įtakingesnius žmones, 1 niekada taip ir neišmokau, kaip su jais bendrauti.

Ir, savaime suprantama, dariau daug klaidų. DAUG.

Maždaug 15% visų pažinčių per paskutinius penkis metus prasidėjo ne tais žodžiais ir ne tomis mintimis. Ir tai buvo man svarbios pažintys su autoritetingais žmonėmis, kaip psichologė Rasa Venckutė, žurnalistas Andrius Užkalnis ar arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

Sprendimas, jei netyčia sudirbai pokalbį:

Atsiprašyk ir pabandyk dar kartą kitaip.

Aišku, svarbu įsiklausyk, ką tau sako. Jei sako, kad siunti per daug laiškų arba tau iš burnos dvokia – atsižvelk. Mokykis.

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir tu neturėtum jaudintis, jei dar nemoki bendrauti tam tikrose situacijose. Jei pakankamai bandysi – išmoksi. 2

Taigi, kaip galima pabaigti pokalbius?

Mintis A: Pasakyk „ačiū“ ir tuomet „ate“.

…Arba panašiai. Paprastumas čia šerdis.

Jei gavai, ko troškai, 3 tada ko dar lauki?

  1. Jei tau padėjo, sakyk „ačiū“.
  2. Jei nori atsisveikinti, sakyk „ate“.

Ir, sulaukus atsako (arba palaukus akimirką, bet jo nesulaukus), apsisuk ir nueik. Bam. Baigta.

O jei tau būtina galvoti, kokį įspūdį padarei ir kaip čia sumanipuliavai, tai turėk omenyje, kad atsakius paprastai, atrodysi gana pasitikintis savimi.

Mintis B: Pasakyk tiesą. Tuomet atsisveikink.

Na gerai, galbūt norisi atsisveikinti, nes pašnekovas atrodo agresyvus ir bukas, geriau jam to nesakyk. Arba, jei nejauku bendrauti su neįgaliuoju. Ar panašiai – čia geriau gali ir susivaldyti.

Bet paprastas tiesos sakymas išlaisvina nuo priklausomybės sugalvoti melagingą pasiteisinimą, kaip „Turiu eiti, nes daug darbo“, nors iš tiesų eisi miegoti ar sedėti feisbuke.

O jei pašnekovas kada sužinos tiesą – tu juk ir sakei tiesą. Valio!

Niekas nuskriaustas neliks. Ir įgausi papildomų atvirumo, draugiškumo taškų. Taip juos uždirbinėju aš. :)


  1. Nors progų lygtais turėjau. Mes visada jų turime.

  2. Tai ir yra visa pasitikėjimo savimi didinimo paslaptis. Skaityk debesyliečio Gabrieliaus pasakojimą „Kaip įgauti pasitikėjimo savimi praktiškai?“. Įgausi pasitikėjimo… Praktiškai!

    (Netikėta, ar ne?)

  3. Atsakymą, pažadą susisiekti, vizitinę kortelę arba patvirtinimą apie naujausio, tau aktualaus, įvykio datą…

Pen
>