Psichologija
Tekstinė medžiaga

Kur rasti žmones, kurių ieškome?

Pamoka 5

Lengviausias būdas rasti lobį – ieškoti vietoje, kuri žemėlapyje pažymėta dideliu raudonu kryželiu. Jei nori rasti žmogų – ieškok jo ten, kur jis dirba arba leidžia laisvalaikį.

Kur? Na, tai priklauso nuo to, kas tavo taikinyje. Jei sąžiningai atlikai ankstesnį pratimą – galbūt jau žinai ne tik tai, ko ieškai, bet ir kur jis ar ji lankosi. Jei nežinai – nesijaudink, mes tai išsiaiškinsime dabar.

Pirmiausiai, pažvelk į savo atsakymą, kokio žmogaus ieškai. Tuomet pagalvok:

Kur galėtų lankytis tave dominantis asmuo?

Lengvesniu atveju – atsakymas gali būti visai paprastas. Pavyzdžiui:

 1. Esi vaikinas, ieškantis karštos didžiakrūtės šatenės, kuri mėgtų sekmadieniais lankytis muziejuose? …Tuomet eik į muziejus, sekmadieniais.
 2. Ieškai patyrusių barmenų savo naujam, pačiam geriausiam klubui? …Kodėl nepaieškojus jų baruose, kur jie dirba dabar?
 3. Nori atlikti apklausą su ligotais pensininkais? …Kodėl neužsukus į vietos polikliniką?
 4. Norėtum susipažinti su keliaujančiais ir Couchsurfinančiais 1 lietuviais? …Pabandyk nueiti į artimiausią jų susitikimą arba tokį suorganizuoti.
 5. Ieškai, su kuo paplepėti nuobodų penktadienio vakarą? …Tuomet eik ten, kur renkasi žmonės, mėgstantys bendrauti.
 6. Ar galų gale, pavyzdžiui, esi įkyrus politikas, norintis pasiekti vaikų tėvų širdis? …Tuomet eik į mokyklą ir pradėk aiškinti vaikams savo tiesas. Tavęs nekęs, bet juk gali tai padaryti.

Na, bet tai lengvesniu atveju.

O ką daryti, jeigu nežinai, kur rasti tau reikalingus žmones?

Siūlau tris išeitis:

A) Pasitelk intuiciją ir spėk.

Tuo teko pasinaudoti praeitų metų spalį, kai draugo įkalbintas išjungiau feisbuko anketą ir taip praradau galimybę lengvai sužinoti apie renginius ir žmonių susirinkimų vietas.

O kadangi mano mėnesio iššūkis buvo susipažinti su 100 naujų žmonių mieste, kuriame angliškai nekalba beveik niekas… Tai ne itin padėjo.

Reikėjo sugalvoti – o kur rasti anglakalbius?

Pirmas mano spėjimas buvo: Kodėl nenuėjus į vietas, kur renkasi jaunimas? Pasivaikščiosiu po kavines, nupirksiu kokiai panelei kokteilį klube ar tiesiog pasikalbėsiu su barmenu bare?

…Ir gerai spėjau! Nors jaunimas Čekijoje angliškai kalba daug prasčiau, nei Lietuvoje, tačiau taip susipažinau 2 su 34-iais žmonėmis iš planuoto 100-to. O kartu taip sužinojau apie anglakalbių susitikimus mieste.

Foto autr. Vicas Aleksejus

Jeigu savo intuicija nepasitiki – visada gali prašyti pagalbos tų, kurie žino atsakymus. Arba – kaip mėgstu sakyti – išnaudok aplinkinių žmonių smegenis, nes galbūt jiems malonu būti naudingiems. ;-)

Tiesą sakant, jeigu nebūčiau užsiblokavęs savo Facebook anketos, tai klausimą, kur rasti anglakalbius užsienio šalyse, būčiau uždavęs iškart.

Tu tai gali pritaikyti savo situacijai.

Ko ieškai tu? Paklausk savo draugų. Šefo. Mamos. Penkiolikos bendradarbių, kurių net gerai nepažįsti. Padaryk tai, net jeigu nenori atskleisti siekiamo tikslo 3 – juk nebūtina aiškintis, kodėl klausi.

Na, o ką daryti, jei klausti nedrąsu ir nesmagu? Pavyzdžiui, jei ieškai gero urologo ar abortų klinikos? Arba, jei apklausei pažįstamuosius ir niekas tikrai tikrai nieko nežino?

Tau padės paieška internete. Štai kur galima ieškoti: 4

 1. Google,
 2. Facebook,
 3. Skelbiu(.lt),
 4. Uždarbis(.lt),
 5. Supermama(.lt)…
 6. …Ar kituose skelbimų, diskusijų ir bendruomenių puslapiuose.

Nuoširdžiai. Žinau, kad tai gali skambėti kaip pasiūlymas „pasigūglinti“, 5 bet tai vienas pirmųjų veiksmų, kurių imčiausi aš. Tiesą sakant, dažnai tai darau.

Geriausia dalis – tai veikia. Kur dar galėjau rasti šiuos 16 (ir dar 300+) įdomiausių saviugdos tinklaraščių Lietuvoje ir susipažinti su jų autoriais? O būtent taip sutikau kelis geriausius savo draugus – per feisbuko netikėtus komentarus ir susirašymus jo grupėse.

C) Eik ten... Kur paprasčiausiai smagu būti tau.

Na, o paskutinė išeitis gana paprasta. Jei tikrai neįsivaizduoji, kur rasti tavo žmogų, jei tikrai nesiseka jo rasti… Tuomet atsipalaiduok ir eik ten, kur tau paprasčiausiai malonu, o aplinkui – daug naujų žmonių.

Kitaip tariant – pasižmonėk tarp panašių į tave.

Spėju, kad šis pasiūlymas tau bus bene lengviausias ir paprasčiausias iš visų trijų. Būtent todėl jo nerekomenduoju imtis pirmu taikymu – juk tai, kas neveikė anksčiau, greičiausiai nelabai veiks ir toliau.

Tačiau gali rinktis šį variantą. Štai keletas malonių vietų, kur tau gali patikti lankytis, o kartu turėsi galimybę lengvai susipažinti su naujais žmonėmis: 6

PIRMA: Pasinerk į savo pomėgius.

Prieš rašydamas šią dalį apklausiau savo draugus ir Debesyliečius feisbuke: kur lengviausia rasti naujų pažinčių… Ir hobius dauguma paminėdavo pirmiausiai.

Taigi – prisijunk prie būrelių, bendruomenių ar klubų, užsiimančių panašia veikla, kokią mėgsti dabar arba trokšti užsiimti ateityje.

Pasirinkimas milžiniškas: keliautojų klubai, kaligrafijos būreliai, rašytojų bendruomenės ir t.t. Galima mokytis naujų dalykų: naujos kalbos, groti instrumentu ar jogos – bet ne pačiam per Youtube, o užsirašyti į pamokas.

ANTRA: Aktyviai dalyvauk renginiuose.

Tiesa, iškart dalis tų pačių žmonių perspėjo: viena yra nueiti į renginį ir jame tyliai prasėdėjus, pabaigoje greitai pabėgti…

…Ir visai kita yra dalyvauti renginiuose ir klubuose aktyviai. Siūlyti savo idėjas. Kelti klausimus jau kalbantiems žmonėms. Padėti tiems, kurie kažką išmano blogiau, nei tu. Nes tik bendraujant mezgamos pažintys.

Prisimink, kad su „klasės tyleniu“ niekas nenori bendrauti – bijo, kad sulaužys jo kokius tylos įžadus ar dar ką. Taigi, nebūk tuo nematomu vaiduokliu, kurio niekas neprisimena. ;-)

TREČIA: Organizuok veiklas ir susitikimus.

Jeigu savo būrio, genties, tautos ar klubo nerandi… Išnaudok geriausią būdą megzti pažintis: organizuok veiklas, kuriose trokšti dalyvauti.

Būtent organizavimas (o ne dalyvavimas) suteikia daugiausiai pažinčių. Visi labiausiai nori pažinoti organizatorių, o vieni kitus – mažiau. Turbūt jau tai pastebėjai.

Čia tau padės Facebook, kuriame pilna grupių, kur gali parašyti – tada ir tada einu į žygį, važiuoju dviračiu, renku parke šiukšles, žaidžiu Monopolį, noriu pabendrauti apie interneto verslą ar panašiai. 7

O dabar, kai žinau ko ir kur ieškoti… Kaip sustabdyti ir užkalbinti kitą žmogų?

Na… Tai yra antrojo pažinčių kūrimo laiptelio klausimas.


 1. Tai pasaulinis nakvynės ieškančių ir sofas už suvenyrus skolinančių žmonių tinklas. Plačiau gali sužinoti Couchsurfing puslapyje. Esu taip keliavęs ir aš – tai smagu, nes gali pamatyti tikrą vietinių žmonių gyvenimą, ne viešbutinį! :)

 2. Susipažinimas mano iššūkyje buvo bent 30 minučių pokalbis apie gyvenimą ir jo tikslus.

 3. Kodėl nenorėtum? Todėl, kad taip mažini savo šansus pasiekti tikslą: „Sieki tikslų? Geriau niekam jų nesakyk“.

 4. Ieškoti gali ir ne internete. Pavyzdžiui, gali skambinti pagalbos numeriais ar eiti į biblioteką.

 5. „Užsikru**i“ atitikmuo.

 6. Tavo pasirinkimas, kur eiti. Bet peržengti „niekad nenorėjau“ ribas sveika.

 7. Jeigu tau dar trūksta idėjų, skaityk čia.

Pen
>