Psichologija
Tekstinė medžiaga

Kaip sužinoti, kokių žmonių ieškau?

Pamoka 4

Mes visi ieškome tokių žmonių, kurie patinka MUMS. Ir nesvarbu, ką kiti pasakys – mes vis tiek trokšime su jais bendrauti. Ir lygiai taip pat yra žmonių, su kuriais nenorime turėti jokių reikalų.

Prisimink savo draugus ir mylimuosius; priešus ir bjauriuosius. Juk iškart pastebi, kuo tikri draugai skiriasi nuo bjaurybių, tiesa?

Tau teks įvertinti, su kuo bendravai iki šiol ir kuo šie žmonės ypatingi.

Paklausk savęs:

  1. Su kuo labiausiai pasaulyje man patinka bendrauti? Kokie tie žmonės?
  2. Su kuo labiausiai nemėgstu bendrauti? Kokie šie žmonės?
  3. Ir kas patinka man? Kas nepatinka? Kuo mėgstu užsiimti? Apie ką kalbėti? Kokius tinklaraščius skaitau? Kokių filmų neapkenčiu? Ką rinksiu kituose rinkimuose – Darbo partiją ar Liberalus?

Jeigu nori, gali atsakymus užsirašyti ant popieriaus. Taip atsakysi nuoširdžiau. Gali papasakoti artimam žmogui. Tačiau atsakyk sau į šiuos klausimus. Ir galiausiai paklausk: su kuo norėčiau susipažinti?

Labai tikėtina, kad šie žmonės nesiskirs nuo tų, su kuriais bendrauji dabar. Būtų keista, jei skirtųsi, nes net ir verslo santykiuose skirtingos pažiūros perskiria. Jau nekalbu apie religiją, gimimo vietą 1 ir taip toliau.

Taigi, atsakyk į šį klausimą, nes tik tada galėsime išsiaiškinti, kur rasti tau reikalingus žmones, ir ką daryti juos sutikus.

„Kai žinai, ko trokšti, ir trokšti pakankamai smarkiai,
visada rasi kelią tai gauti.“

Jim Rohn, verslo filosofas ir lektorius

O ką, jeigu nejauku skirstyti žmones į patinkančius ir nelabai?

Leisk nuraminti. Mes visi skirstome žmones. Ir tu netapsi arogantišku šikniumi kitų akyse, jei žinosi, ko trokšti savo gyvenime.

Netapsi. Jei bendrauji su sveiko proto žmonėmis, jie nepradės tavęs laikyti pasikėlusiu. Ir nors suprantu, kad gali būti nejauku vieniems žmonėms sakyti „ne“, o kitiems – „taip“…

…Tačiau turi tai padaryti. Pasakyti „velniop“ tiems, su kuriais niekada nebuvo malonu bendrauti, bei liautis su jais bendravus.

Nes jei nesiliausi – niekada neišmoksi būti su tais, kurie tau patinka. Įprasi tik prie to, ko nekenti. 2 O ar to trokšti?


  1. Lietuva ar Sirija? Tu išsilavinęs Vilnietis ar kažkoks iš Kauno kaimo?

  2. „Šuo ir kariamas pripranta“ nėra iš oro trauktas posakis. Mes tikrai galime priprasti prie nekenčiamo darbo ar bjaurių žmonių dėl „Geriau turėti, nei neturėti“.

    Kartais tai gana kraupu, kai taip vertinami smurtiniai santykiai. Ar tikrai geriau, kad tavo vyras muša tave bei vaikus, o žmona prievartauja vyrą dėl jo nevėkšliškumo, nei pabandyti tuos santykius pakeisti ar tiesiog nutraukti? Ką čia vaizduoji – kažkokį herojų?

Pen
>