Technikos
Guide

Kaip parašyti pirmąją knygą nebūnant rašytoju?

1 Pamoka

Pasidalinsiu savo istorija, kaip pradėjau ir išleidau savo pirmąją knygą.

Pradėkime!
 • Na noretusi tesinio
  Pati esu daug per gyvenima nuejus ir macius todel ir noriu parasyti knyga o ar ja skaitys manau dar ir kaip

 • Sveiki, pasinaudosiu šia svetaine. Žodžiu rašau knygą ir norėčiau gauti patarimų įdomu ar ne ir ką reiktų pakeisti, jei kas susidomėjo parašykite man į el. paštą nandas.cepulis@gmail.com atsiųsiu ištrauką. Iš anksto didelis AČIŪ :)

 • Sveiki, pažįstu žmogų, kuris parašė knygą per tam tikrą valandų skaičių. Taigi, klausimas toks – ar laukti penkerių metų ir versti save sėdėti prie rašymo, ar sužinoti metodiką, kaip “vaikšto” ta stebuklinga jėga – įkvėpimas? Dar kitas pastebėjimas, tas skaičius, kad 300 žmonių žino, kad jų nuomonė kažkam svarbi – tai saviapgaulė. Juk aš žinau, kad rimtas žmogus skaitys rimtai mano siunčiamą tekstą, tad kam turiu save apgauti ir išsiųsti tiems, kuriems dzin. Čia suveikia savęs pažinojimo testas, t.y. man nereikia pataikauti kitiems, jų savybėms, nes man svarbu teisybė. Ir apskritai – knyga “gimsta” tam tikru laiku ir visai kartais nepriklauso nuo tavęs paties. Tuo atveju suveikia kitoks pasaulis (toks nematomų energijų [ tik niekam nesakykit:)]. Ačiū, kad rašote, po teisybei, nes jei tylėtumėte, tai ir negalėčiau savo minčių čia parašyt. O kažkada vyks tik telepatijos veiksmas – būkite budrus.

 • Sveiki,
  Esu jureive, praleidzianti uzburianciose jurose puse metu is metu… apie knygos rasyma taip pat svajoju, tik ne nuo vaikystes… apie Jusu visa isdestyta eiga viskas kaip ir aisku, taciau kokiu budu jus strukturuojate knyga? Manyciau autobiografija remiantis rasyti yra siek tiek sudetingiau? Kokiu modeliu patartumet naudotis? Nuo pabaigos iki pradzios? Ar tiesiog kas liejasi is vidaus? Sekmes visiems berasantiems… as tikriausiai rasysiu iki pensijos arba teks vykt rasyt i sarmo persunkta Sicilija … kuria pamege daugelis rasytoju…

  • Labas, užburiančių vandenų jūreive Vaida! Tai labai įdomi ir tikrai nekasdienė profesija! Manau, kad skaitytojams būtų įdomu sužinoti, su kokiais iššūkiais susiduri kasdieną. Aš siūlyčiau nuo šiandien įsipareigoti kiekvieną dieną parašyti po 100 žodžių savo autobiografijos. Struktūra, modeliai ir visa kita nėra svarbu. Ar pažadi nuo šiandien parašyti po 100 autobiografijos žodžių kasdien? Jei taip, po metų turėsi knygą.

 • Labai paskatinantis rašyti tekstas. Nuo mažens širdy nešiojuos svajonę parašyt knygą, bet visuomet protas nugalėdavo širdį- aš negabi, bus neidomu, nesugebėsiu, nerasiu laiko ir t.t.. bet dabar jau turiu visą rankraštį- dienoraštį išgyvenimų, kurie aplanko sergant psichine liga, ir pirmą kart pradedu tikėt, kad noriu ir galiu. Tik kaip perlipti per baimę? Kaip žengti tą pirmąjį žingsnį po kurio jau nebebus kelio atgal?

  • Labas, Laura, labai filosofiškai į viską žiūri. Aš tau atsakysiu taip apie baimes ir kitas abejones:
   1. Esu per jaunas/jauna rašyti knygą. Pirmąją knygą pradėjau rašyti 23 metų. Prieš porą savaičių sutikau bičą, kuriam berods 20 metų ir jau parašė keturias knygas. Esu matęs ir keturiolikmečių, rašančių knygas (tiesa, užsienyje).
   2. Neturiu laiko. Kai pradėjau rašyti knygą, dirbau pilnu etatu, studijavau dieniniame skyriuje, sportuodavau, eidavau su draugais pasitūsinti, o paskui dar ir sūnus gimė. Bet valandą kiekvieną darbo dieną rašymui visada rasdavau.
   4. Nesugebėsiu. Rašiau apie sritį, kurioje dirbau viso labo du metus, kai tuo tarpu kiti šios temos rašytojai turėjo 20-30 metų patirtį. Rašiau anglų kalba, kuri man yra antroji, o kitiems rašytojams yra gimtoji. Nepaisant to, sugebėjau parašyti ir išleisti tokią knygą, kuri atsidūrė aukščiau už kitas šios kategorijos knygas Amazon’e.
   Tad mano patarimas – nuo DABAR pradėk rašyti po 50 žodžių per dieną. Pastovus veiksmo kartojimas tau leis išsiugdyti įprotį rašyti. Tavo komentaras susidaro iš 63 žodžių, tad tokį teksto kiekį laisvai parašysi kasdien. Nesvarbu, ar bus karas, ar nukris meteoritas, vis vien rašyk 50 žodžių per dieną. Jei sugebėsi parašyti daugiau, liuks. Sėkmės!

 • Pati esu romanu megeja.Esu ju perskaiciusi begales.Ir jau metai laiko vis mastau kad ir pati galeciau parasyti,panaudojant ir savo isgyvenimus.Taigi pradejau rasyti,ir mintys tiesiog liejasi.Bet vat man idomu ar yra kazkokia programa ar kazkas kur galeciau rasyti?Ar jus rasete tiesiog Worde?
  Nes siuo metu mano juodrastis yra telefone ;)

 • Noreciau ir as parasyt gyvenimo istorija bet turbut ir neparasysiu perdaug turbut reikalu tema turbut butu nuo mazens kaip augau be tevo ka gyvenime maciau ka isdarinejau nes buvo daug labai

  • Puiku, Karoli, imk ir pradėk rašyti. Ar yra kokių problemų, dėl kurių dar nepradėjai rašyti?

 • Sveiki. Paskutinius du metus vis pagalvoju apie knygą ,kurią norėčiau parašyti . Aš domiuosi astronomija ir daug galvoju apie labiau išsivysčiusių būtybių tyrinėjimus visatoje. Nežinau kodėl ,bet vis neiškrenta iš galvos protinga energija kuri neturi kūno ir gali egzistuoti labai ilgai ir kurios misija yra aplankyti 8 planetas . išanalizuoti jas ,surinkti informaciją ir pristatyti savo kūrėjui . Ir aprašyti kiekvieną planeta su ten gyvenančiom ar dar ne givybem. Atidarius fantazija ,planetas ir ten gyvenančius galima aprašyti labai spalvingai ,arba atvirkščiai su siaubingais įvykiais kurie ten vyksta. Mokslinė fantastika,kaip manot svajokliu dar liko? :) Sorry jei nusisnekejau čia .

  • Sveikas, Mykolai, nelauk palaikymo iš kitų. Jei pagalvoji ir nori to, tiesiog sėsk ir rašyk. Paskirk po 1val per dieną rašymui ir dirbk šio tikslo link. Tikiu, kad yra pakankamai mokslinės fantastikos fanų. Nebūtina galvoti apie lietuvius, gali leisti anglų k. plačiai auditorijai.

  • Žinoma, tuomet galite duoti visą pasaką paskaityti. Beje, prieš mėnesį vyko toks vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų Kalėdų Sala” Nežinau, ar dalyvavote. Programa čia: https://mtc.lt/attachments/article/576/VKS-programa.pdf
   Mačiau ten daug jaunų rašytojų, kurie “pitchino” savo pasakas leidėjams ar pristatė jas žiūrovams. Siūlyčiau pabendrauti su kitais pasakų rašytojais, jie jums duos tikslingesnių patarimų.

   • Aciu uz info, tik tam reikalui jau per sena Nusipirkau jusu knyga

  • Visi mes esame linkę vilkinti ar atidėlioti darbus daugiau ar mažiau :) Ir kaip reikalai su knyga einasi dabar? Kažkas pasikeitė paskutiniu metu?

 • Pen
  >