Psichologija
Tekstinė medžiaga

Kaip susirasti draugų?

6 Pamokos Lengvos

Ar kada buvo taip, jog renginyje ar gatvėje pamatei žmogų, su kuriuo norėtum susipažinti, tačiau neišdrįsai prieiti ir pasisveikinti?

O gal drąsos kitose srityse turi, tačiau niekada nemokėjai užmegzti naujų ir nuoširdžių pažinčių? Galbūt todėl didžiąją gyvenimo dalį praleidai neturint su kuo pasikalbėti ar pabūti?

Jei į bent vieną klausimą atsakei teigiamai – gali pasidžiaugti, kad mes panašūs. Aš irgi kadaise toks buvau.

Gera žinia ta, kad tu gali išmokti bendrauti. Tai nėra taip sudėtinga.

Leisk, apie tai papasakosiu išsamiau.

Ką šiandien išmoksi:

Prieš vienerius metus gyvenau mieste, kuriame nepažinojau nė vieno žmogaus. Net nekalbu apie mokančius lietuviškai – tai buvo šalis, kur vietiniai net angliškai kalbėjo prasčiau nei premjeras A. Butkevičius.

(O tai kai ką sako.)

Tada vienam mėnesiui aš išsikėliau iššūkį susipažinti su 100, tarpusavyje nesusijusių žmonių. Iššūkį pasiūlęs draugas sakė, kad tiek yra per daug. Bet aš gi norėjau išmokti bendrauti, taigi jo neklausiau. Arba vidutiniškai 3,3 žmogumi kasdien, atmetant 0,3 likutį, nes nesu žmonių pjaustytojas maniakas.

Taip, galbūt kažkam toks pasiekimas neatrodytų ypatingas. Galbūt kažkas kasdien susipažįsta su dar daugiau žmonių...

...Tačiau man tai buvo pasiekimas, nes pirmą kartą gyvenau už tūkstančio kilometrų nuo Lietuvos ir kartu tą mėnesį visai nesinaudojau Facebook ir kitais socialiniais tinklais.

Tai buvo mano pokytis.

Prieš rašydamas šį straipsnį, naršiau internete ieškodamas, kur dar būtų mokoma bendravimo pradmenų. Man buvo įdomu, ar tai, ką išbandžiau, jau aprašė kitas autorius? Tuomet tereikėtų tik pasidalinti nuoroda.

Tačiau po valandos supratau, kad tokio straipsnio nėra. Taip - radau kelis tekstukus, kuriuose mokoma, kaip „pakabinti“ merginą ar vaikiną... Tačiau ieškojau ne to. Pigūs triukai nėra bendravimo esmė.

Būtent todėl šiandien norėčiau papasakoti:

Kaip išmokti bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tapti naujų pažinčių užmezgimo meistru.

...Pasiruošei?

Pradėkime!

Kurso žemėlapis

Pagrindinis bendravimo principas

Čia galėčiau daryti ilgą įžangą, aiškindamas, kas yra bendravimas, kodėl norisi bendrauti, ko nesąmoningai išmokstame vaikystėje ir panašiai. Tačiau velniop tai. Geriau iškart pristatysiu pagrindinį principą. 

Nes jeigu iš šio kurso įsiminsi vos vieną mintį (o tikiuosi, įsiminsi daugiau), noriu, kad tai būtų ši mintis.

Trys bendravimo laipteliai

Kodėl rasti naujų draugų ir mylimųjų kartais taip sunku? Nenoriu tavęs skaudinti, bet taip nutinka todėl, kad tu nesugebi peržengti pagrindinių bendravimo laiptelių.

Kodėl taip svarbu žinoti, ką trokšti sutikti?

Toks dalykas... Mums vis tiek svarbu žinoti, ko ieškome. Net jei trokštame nieko nesitikėti bei atsiduoti gyvenimo siurprizams.

Kaip sužinoti, kokių žmonių ieškau?

Tau teks įvertinti, su kuo bendravai iki šiol ir kuo šie žmonės ypatingi.

Kur rasti žmones, kurių ieškome?

Lengviausias būdas rasti lobį – ieškoti vietoje, kuri žemėlapyje pažymėta dideliu raudonu kryželiu. Jei nori rasti žmogų – ieškok jo ten, kur jis dirba arba leidžia laisvalaikį.

Apibendrinimas

Pakartokime, ką išmokę!

Pen
>