Ką aš patyriau per 28 rašymo dienas Arba beprotiškas mėnesis su kasdieniniu rašymu

Gal kiek pavėluotai, bet triskart valio – vasaris baigėsi. O su juo baigėsi ir trečiasis, Mėnesio su rašymu (bent 500 žodžių kasdien), iššūkis.

Išbandymo tikslas buvo gan paprastas: kasdien parašyti po vientisą, rišlų ir bent 500 žodžių ilgo tekstą. Už praleistas dienas atbuline data prirašyti negalima.

Šio išbandymo ėmiausi tikėdamasis išmokti (ir įprasti) daugiau rašyti, patobulinti savo rašymo įgūdžius, išbandyti naujus rašymo būdus.

…Ir tikslą pasiekiau. Dalinai.

Iššūkio suvestinė – pusė mėnesio veltui

Nors mėnesio eigoje ir parašiau rekordinius 8-9 pilnus tekstus, bet tik 8 iš 28 dienų (28.6%) dienų pasiekiau užsibrėžtą 500 žodžių kartelę. Per dar 5 iš 28 dienų (17.9%) parašiau mažiau, o per likusias 14 (pusę mėnesio!!)  neparašiau nė žodžio.

Prisipažinsiu – mėnesio gale dėl to jaučiausi sutriuškintas. Man nepavyko pasiekti to, ką planavau.

Net ir atmetus 4-6 dienas, kai ilsinau galvą būdamas su savo mergina ar kai sugebėjau pamiršti iššūkį suvis, lieka skaičius, kurio visai nesinorėtų rašyti sau į pasiekimų knygelę. Oi, oi!

Ką išmokau iš mėnesio su rašymu

1) Vakaras nėra idealiausias laikas užsiimti rašymu.

Ar, išties, bet kokia veikla, kuri reikalauja dėmesio ir protinių jėgų. Tai tas pats, ką pastebėjau ir mėnesio be video pramogų metu. Rodos, tą kartą nepasimokiau?

2) Rašymas reikalauja jėgų ir pasiruošimo.

Lengva manyti, kad rašytojai visą dieną geria kavą (ar kaip aš – arbatą), o tada netikėtai šovus į galvą genialiai minčiai parašo visą tekstą per kelias laisvas akimirkas.

Tiesą sakant, patyriau tai, kad kai kuriais vakarais bene ilgiau užtrukdavau galvodamas temą ir jos argumentus nei rašydamas. O parašyti 500 žodžių tekstą, jei mintys liejasi sklandžiai, spėju per valandą.

Taip supratau tai, kad geriausiai pradėti rašyti kai jau turi pasiruošęs planą. Jis neturi būti tikslus – svarbu, kad pagrindinė idėja būtų užfiksuota ne vien galvoje.

3) Kartais tekstus rašyti lengviau nei taisyti.

Kadangi beveik visą mėnesį rašydavau naudodamas “vėmimo“ metodą (kai pirmas juodraštis rašomas beveik nesustojant) tai nenuostabu, kad mėnesio gale sukaupiau didelę, didelę krūvą tekstų su milijonu klaidų.

…Aš, kaip žinia, nesu lietuvių kalbos taisykles gerai išmanantis žmogus – mokykloje gaudavau penketus. Todėl išsigandęs tekstų redagavimų juos atidėliodavau, o iš 8 – 9 per mėnesį parašytų tekstų, tik 3 buvo pataisyti iki galo.

(Štai tau atsakymas kodėl tekstas apie Vasario iššūkį pasirodė 11 dienų po mėnesio pabaigos.)

4) Rašymui reikia laiko. Daugiau nei manai.

Iššūkio metu aš dariau vieną klaidą – vakarais rašymui palikdavau vos po 1-1,5 valandos. Taip, jei mintys liejasi sklandžiai, to pilnai užtenka, bet kitas atvejis, jei jos viena už kitos kliūva…

Tai mano stalas besiruošiant rašyti - planuojant naują tekstą ir kuriant jam argumentus.
Tai mano stalas besiruošiant rašyti – planuojant naują tekstą ir kuriant jam argumentus.

Ką nuo šiol darysiu kitaip

Vienas dalykas aiškus – rašymas vakarais, kai jau esu pavargęs po įtemptos (ar ne tiek įtemptos) dienos, nepasiteisino visiškai.

Senais laikais, dar prieš metus, aš rašydavau rytais ir man tai tiko. Todėl bandysiu vėl rasti/skirti laiko dienos pradžioje, jei tik sugalvosiu kaip tai padaryti nepasakant studijoms „ate, ate“.

Taip pat, dar vasario pradžioje išmečiau visus savo skirtingus sąsiuvinius ir palikau tik po vieną užrašams, dienoraščiui bei universitetui. Tas vienintelis sąsiuvinis leido nepamesti idėjų naujiems tekstams – ketinu juo ir toliau naudotis.

Tikiuosi taip įprasiu ir išmoksiu rašyti efektyviau. Nors ir mėnesio iššūkis baigėsi, bet vis dar sieksiu rašyti po 500 žodžių per dieną. Tai tapo viena iš mano naujų svajonių. :-)

Bet štai klausimas tau: 

O kaip tu priverti save padaryti tai ką nori padaryti?

Prisižadi ką pasidovanoti, jei pasieksi tiklą? Naudoji džedajų įtikinėjimo triukus? O gal išvis nebandai savęs priversti kažką daryti ir gyveni laimingas?

Prašau pasidalink savo patirtimi su kitais Debesylos skaitytojais komentaruose žemiau.

15 netikėtos mintys... Prisijunk ir tu!


2 m. 8 mėn.

Tikri, iššūkių pripildyti, 2014 – ieji. Esu išbandęs kol kas vienintelį savimobilizacijos projektą – tai "po nuotrauką kasdieną". Buvo trys kartai, kuomet galvojau, kad mesiu – tokie kriziniai periodai, kai atrodo jau nufotografavai viską, kas tik įmanoma, bet po to tarsi vėl aktyvuojasi užtaisas ir pradedi iš naujo. Tiesa, galvojant ir ruošiantis paskutinei metų nuotraukai gruodžio 31 d. vos vos labai rimtai nesusipykau su šeimyna – visi Naujoiesiems ruošiasi, o aš kažkur iš namų :))

Rašyti tekstus tikrai nelengva. Pats jau n-ioliktą kartą bandau atgaivinti savo blogą, bet ko las nerandu užtaiso, kuris vežtų, todėl net jei tikslas pasiektas 50 proc., galima paplek6noti sau per petį – ne kiekvienas net ir po tiek gali.

Sėkmės naujuose iššūkiuose!:)

Danielius
2 m. 8 mėn.

Oi, ant manęs irgi vis pyksta – tai filmo negaliu žiūrėti, tai šaldytuvą nežinia kuo apklijuoju, tai interneto nenaudoju vėliau 11-tos, pažįstama. :D

Ir ačiū. Tikiuos tau irgi visgi pavyks blogą atgaivinti – visai įdomus jis. :)

Vardas
2 m. 8 mėn.

Dievulėliau, būtų juokinga jei nebūtų graudu. Be komentarų.

Žinok, kartais yra geriau tiesiog nerašyti.

Gal fotografuoti. Gal piešti. Gal… Bet nerašyti.

mogas
2 m. 8 mėn.

ką gero prirašei per mėnesį?

LOL
2 m. 8 mėn.

nežinau debesyla, net savo šitam rewiev padarei stiliaus klaidų (dukart pavartota "mintys liejasi sklandžiai"). beje, "ryžtas" o ne "rįžtas" teehee

Paulius Gr
2 m. 8 mėn.

O tau, ponaiti LOL, reikėtų pasimokyti anglų kalbos, kadangi nors ir vieną žodį parašei, bet vistiek klaidų padarei ("review", o ne "rewiev"). ;)

MyliuMatematika
2 m. 8 mėn.

8 + 5 + 14 = kiek? Nesigauna 28 niekaip man :-D

Danielius
2 m. 8 mėn.

Oi, man turbūt ne tik su lietuvių kalba, bet ir su matematika bėdos. :))

Mr. Niekas
2 m. 8 mėn.

Geriausia tokius iššūkius kas diena pildyt su žodžiais-na, rašysiu penkias minutes ir pailsėsiu:)
Dėl feisbuko žaidimų panašiai – ateina noras pažais ir jį atidėdi trumpam. Didelė tikimybė, kad atsiras kitos veiklos, per kurią bus pamirštas pirminis impulsas:)

Roberta
2 m. 8 mėn.

Kadangi pastebėjau, kad tampu priklausoma nuo facebook žaidimų užsibrėžiau savaitę iš vis nežaist. Pasirinkau savaitę tam, kad pasižiūrėčiau kokio stiprumo priklausomybė.
Šį bandymą galiu pasakyt, kad ištvėriau sklandžiai, nors buvo akimirkų kai norėdavau atsisakyt savo plano. Na, o save apdovanodavau tiesiog kalendoriuje nupiešta šypsena. To visiškai pakako, kad pasijusčiau tvirtesne, valingesne ir savim patenkinta.

P.s. Jei būčiau užsibrėžus mėnesio laikotarpį, nemanau, kad būčiau ištempus, tai būtų buvęs prievartavimas. Tikslo geriau siekti po truputį, bet užtikrintai :)

Danielius
2 m. 8 mėn.

Roberta, puikus pasirįžimas! Ir visai smagiai skambantis šypsenėlių kalendoriuje metodas – išbandysiu kada. Ar po kurio laiko nebegrįžote atgal prie žaidimų? :)

Roberta
2 m. 8 mėn.

Grįžau, bet dabar tai jau nėra "būtinybė". Galiu pabūt ir be žaidimų, ieškaus kitos veiklos. :)

2 m. 8 mėn.

Apie kokius čia žaidimus jūs kalbate? Ar rimtai einate į facebook ir ten žaidžiate žaidimus kaip "farmville"? :D
Man kažkaip keista pasidarė… Bent jau aš niekada nežaisdavau fb žaidimų, nes jie pilni reklamų ir šiaip nelabai įdomūs (nebent zynga poker, bet ir tai ant iphone žaidžiu).

Roberta
2 m. 8 mėn.

Ne tai ne "farmville". Tai kitokio pobūdžio žaidimas :D Pvz.: Candy crash regis niekuo neįpareigojantis ir nėra toks įpatingas, o vis dėl to įtraukiantis :)

Laimis
2 m. 8 mėn.

Simona Bugaitė debesyla, tiktų čia.

wpDiscuz